Чи не кожний текст про студенток КПІ ім. Ігоря Сікорського, іменних стипендіаток, хочеться розпочати словами: красуня, розумниця і перспективний фахівець. Знайомтеся, це Анастасія Мороз, студентка Інституту телекомунікаційних систем – стипендіатка Президента України.

У розмові вона більше уваги приділяє своїй науковій роботі: "Протягом навчання я беру активну участь у дослідженнях та наукових заходах кафедри інформаційно-телекомунікаційних мереж, результати моєї роботи втілені в наукових публікаціях, зокрема в "Data Mining and its application" (ХХ Міжнародна конференція SAIT 2018, Київ), "Big Data processing for telecom operator system" (ІІІ Міжнародна конференція інформаційних та телекомунікаційних технологій UkrMiCo'2018, Одеса), "Approach to prediction of mobile operators subscribers churn" (IX Міжнародна науково-технічна конференція OSTIS-2019, Білорусь), "Застосування методів Data Mining в телекомунікаційних системах" (ХІV Міжнародна науково-технічна конференція "Перспективи телекомунікацій 2019", Київ)".

На Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності "Телекомунікації" Анастасія здобула диплом другого ступеня. Робота була присвячена аналізу та прогнозуванню лояльності абонентів у телекомунікаційній мережі на основі технології машинного навчання, а мета роботи – підвищення ефективності виявлення факторів та закономірностей із статистичних наборів даних, які впливають на рішення абонента припинити користування послугами оператора мобільного зв'язку. Працювала студентка під науковим керівництвом завідувачки кафедри проф. Л.С.Глоби.

У 2019 році А.Мороз взяла участь в освітньо-соціальній програмі BA CAMP від компанії Netcracker, яка є світовим лідером із розробки та впровадження програмних рішень у галузі телекомунікацій. У складі команди однодумців вона працює над дослідженням алгоритмів машинного навчання в науковому гуртку "Інтернет речей та інформаційні технології". На основі досліджень створюються факультативні спецкурси.

"У КПІ можна не тільки оволодівати  знаннями та займатися науковою діяльністю, а ще й цікаво проводити своє дозвілля", – розповідає студентка. У 2017 році вона на інститутському конкурсі краси здобула титул "Міс ІТС" та взяла участь у конкурсі "Королева КПІ".

Та головне, студентка вже знайшла застосування своїм знанням і навичкам. Навчаючись у магістратурі, почала працювати бізнес-аналітиком у компанії Netcracker, а після завершення навчання планує розвиватися як спеціаліст у сфері бізнес-аналізу.

Колегам та молодшим студентам Анастасія бажає знайти своє покликання у житті, берегти здоров'я, наповнюватися оптимізмом і натхненням.

Інф.  ІТС