Дорогі першокурсники!

Від імені багатотисячного колективу Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» дозвольте щиро привітати нове поповнення студентів першого курсу зі вступом до нашої дружної родини!

Ви вступили до одного з найвідоміших вищих технічних навчальних закладів України і Європи зі славними традиціями – першого в країні університету дослідницького типу. Глибоко переконаний, що ваш вибір принесе вам успіх у житті та професійній діяльності, адже попит на висококваліфікованих інженерів у суспільстві стрімко зростає.

КПІ за часи його існування закінчили понад двісті п’ятдесят тисяч інженерів і науковців, які працювали і працюють у нашій країні та за її межами.

З нашим університетом пов'язана доля багатьох відомих творців нової техніки, вчених, державних діячів, працівників культури, мистецтва та спорту. Серед них – видатний хімік Дмитро Іванович Менделєєв, механік Степан Прокопович Тимошенко, авіаконструктори Ігор Іванович Сікорський, Олександр Мікулін та Архип Люлька, творці космічної техніки Сергій Павлович Корольов та Володимир Михайлович Челомей, фахівець у галузі мостобудування і зварювання Євген Оскарович Патон та продовжувач славних традицій свого батька багаторічний Президент Національної академії наук України Борис Євгенович Патон. І цей список славетних київських політехніків можна значно продовжити.

У нашому університеті навчаються талановиті, обдаровані молоді люди з усіх регіонів України та більш як з 40 країн світу.

Велика кількість студентів КПІ навчаються за різними програмами та грантами у закордонних університетах. Більшість із них отримують подвійні дипломи КПІ та університетів Франції, Нідерландів, Швеції, Німеччини, Норвегії, Південної Кореї, США та інших країн.

Студенти КПІ – це допитливі, цілеспрямовані молоді люди, які визначили свою життєву мету: стати професіоналами своєї справи, духовно багатими, фізично здоровими, інтелектуально та культурно розвиненими людьми, патріотами своєї держави.

Нам хочеться, щоб вікові традиції демократизму, відповідальності та наполегливості у здобутті знань, у досягненні поставленої мети стали для вас такою самою нормою, як і для ваших попередників.

Не лише навчанням буде наповнене ваше студентське життя. У КПІ створено всі умови для творчого розвитку особистості в колективах художньої самодіяльності, у спортивних клубах, численних наукових гуртках. На вас чекають Картинна галерея, Капела бандуристів, Хорова капела, Естрадний театр аматорів, танцювальні колективи, клуби веселих і кмітливих та багато іншого.

Ви зможете зміцнити своє здоров'я та вдосконалити спортивну майстерність у Центрі фізичного виховання і спорту, на нових спортивних майданчиках, на футбольних, волейбольних та тенісних полях, у сучасному басейні та у професійних спортивних клубах КПІ.

Під час канікул до ваших послуг спортивно-оздоровчі табори на Чорному та Київському морях, на Дніпрі та в Карпатах. Тут на вас чекає захоплююче студентське дозвілля.

Ми радо приймаємо вас до сім’ї політехніків і сподіваємося, що КПІ стане для вас другою родиною.

Нехай студентські роки принесуть вам творчу наснагу, професійні та духовні здобутки, нових вірних друзів.

Бажаю вам стати фахівцями, достойними слави київських політехніків, примножити їх традиції в навчанні, науці, спорті, суспільному житті заради розквіту України.

На жаль, у цьому році через пандемію COVID-19 початок нового навчального року має свої особливості. Але я переконаний, що цей виклик ми успішно подолаємо і повернемося до повноцінного навчання і цікавого університетського життя.

Бажаю вам творчого натхнення, успіхів у навчанні та здійснення всіх ваших мрій.

Щасти вам на обраному шляху!

Ректор Михайло Згуровський

Дата події