Президент України Петро Порошенко підписав у КПІ імені Ігоря Сікорського два закони (додано відео)

20 липня Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відвідав Президент України Петро Порошенко.

Візит цей стосувався, передусім, питань енергоефективності. Тож після огляду розгорнутої в історичному корпусі №1 університету фотоекспозиції, присвяченої загиблим в АТО київським політехнікам, та вшанування їх пам’яті Президент ознайомився з інноваційними проектами та стартапами науковців і студентів університету з проблем енергозабезпечення, енергоефективності та енергозбереження. Стенди з їх описами та макети деяких виробів були встановлені в коридорах корпусу.

Після цього Президент України зустрівся зі студентами, аспірантами, викладачами та співробітниками КПІ імені Ігоря Сікорського. У зустрічі, що відбувалася в залі Вченої ради університету, також узяли участь Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства України Геннадій Зубко, народний депутат України Дмитро Андрієвський, представники енергосервісних компаній, енергоаудиторських фірм та підприємств - виробників енергоефективних будівельних матеріалів і обладнання.

«Серед багатьох реформ, що були проведені за останні три роки, реформа енергетики займає одне з найперших за важливістю місць», – наголосив Петро Порошенко на початку свого виступу. Він нагадав, що ще 2014 року Україна входила в десятку найменш енергоефективних держав світу, що, в свою чергу, прирікало національну економіку на все більше відставання.

«Енергоефективністю треба займатися. Ми маємо скорочувати споживання. Ми маємо впроваджувати більш ефективні технології, – підкреслив Президент України. – І це вже робиться, але, на жаль, з запізненням на двадцять років…». Тож частину свого виступу він присвятив питанням стимулювання впровадження передових технологій в енергетичну галузь та створення ефективних інструментів їхньої підтримки, у тому числі й фінансової. Одним із таких інструментів має стати Фонд енергоефективності, основні засади утворення та діяльності якого викладено в законі, що його Верховна Рада України нещодавно прийняла.

Петро Порошенко високо оцінив діяльність київських політехніків у галузі енергетики. «Я дуже покладаюся на науковий і творчий потенціал вашого університету, – звернувся до присутніх у залі Президент. – Ви маєте величезні досягнення на енергетичному напрямі, ви готуєте фахові кадри для енергетики, енергоефективності, теплоенергетики. Я можу помилитися, але мені здається, що коли держава спала і почала займатися цим лише останні три роки за мого президентства, ви займаєтеся цими проблемами вже впродовж двадцяти років». Президент України також подякував студентам, викладачам і науковцям КПІ імені Ігоря Сікорського за розробки в оборонній сфері, які швидко впроваджуються у життя і працюють на захист суверенітету та територіальної цілісності нашої країни.

На завершення свого виступу Президент просто перед телекамерами у залі Вченої ради КПІ імені Ігоря Сікорського підписав два надзвичайно важливих для енергетичної галузі нормативно-правових акти – Закони України «Про Фонд енергоефективності» та «Про енергетичну ефективність будівель».

«Ми, київські політехніки, вважаємо своїм головним обов'язком зробити все від нас можливе для забезпечення незалежності нашої країни, – сказав наприкінці зустрічі ректор КПІ імені Ігоря Сікорського академік НАН України Михайло Згуровський. – А енергетична незалежність є однією з її найважливіших складових. І ці закони - допомога нам усім!».