Напередодні  Дня науки України, який цього року відзначався 20 травня,  на кафедрі технології електрохімічних виробництв (ТЕХВ) хіміко-технологічного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулися дві приємні події.

Премія Президента України для молодих учених

Молоді вчені кафедри ТЕХВ к.т.н. доцент С.В.Фроленкова, к.т.н. асистент Г.С.Васильєв, а також асистент кафедри фізичної хімії к.т.н. В.І.Воробйова отримали Премію Президента України для молодих учених за 2016 рік за роботу "Нові інгібітори для запобігання корозії". В роботі вирішено важливу науково-технічну проблему комплексного збереження металофонду України, що експлуатується в природних та техногенних умовах – у водних або повітряних середовищах різної агресивності.

Нагородження відбулося 19 травня 2017 р. і було приурочене до Дня науки. Учасників привітав президент НАН України академік Б.Є.Патон.

Міжнародна олімпіада з технічної електрохімії

З 16 по 19 травня 2017 р. на базі кафедри ТЕХВ пройшов ІІ етап Відкритої всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Технічна електрохімія". В олімпіаді взяли участь студенти, що представляли НТУ "Харківський політехнічний інститут" (НТУ "ХПІ"), Український державний хіміко-технологічний університет (УДХТУ), Хмельницький національний університет (ХНУ), Білоруський державний технологічний університет (БДТУ) – м. Мінськ, Київський національний університет технологій та дизайну (КНУТД), КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Учасники олімпіади вирішували конкурсні завдання у чотирьох секціях: "Теоретична електрохімія", "Гальваніка", "Хімічні джерела струму", "Корозія". Виконання завдань оцінювало журі, до якого входили представники усіх університетів, студенти яких брали участь в олімпіаді. За результатами оцінювання конкурсних робіт були визначені переможці і призери.

Диплом І ступеня отримав Іван Калінін (БДТУ); диплом ІІ ступеня – Артем Криницький, диплом ІІІ ступеня – Сергій Мигас (КПІ ім. Ігоря Сікорського).

За підсумками оцінювання роботи команд диплом І ступеня отримала команда КПІ ім. Ігоря Сікорського, диплом ІІ ступеня – команда КНУТД, дипломи ІІІ ступеня – команди УДХТУ і БДТУ, диплом ІV ступеня – команда НТУ "ХПІ", диплом V ступеня – команда ХНУ.

За високий рівень виконання роботи в окремій секції олімпіади дипломи отримали:

• у секції "Теоретична електрохімія" – Артем Криницький (КНУТД);
  • у секції "Гальваніка" – Іван Лісовський (КНУТД) та Сергій Мигаса (КПІ ім. Ігоря Сікорського);
  • у секції "Хімічні джерела струму" – Денис Черниш (КПІ ім. Ігоря Сікорського);
  • у секції "Корозія" – Іван Калінін (БДТУ).

Грамотами за оригінальні олімпіадні роботи нагороджено:

• у секції "Теоретична електрохімія" – Михайла Підбуртного (КПІ ім. Ігоря Сікорського);
  • у секції "Хімічні джерела струму" – Євгенію Вайло (УДХТУ).

За старанність та намагання досягти успіху грамоту "За волю до перемоги" отримала Наталія Новицька (ХНУ).

Зліва направо Я.Колосовський, проф. О.В.Лінючева,  М.Підбуртний, Д.Черниш, С.Мігас, доц. О.І.Букет

О.В.Лінючева, зав. кафедри ТЕХВ, д.т.н., проф.