Про хід реформування національної економіки, системи соціального захисту і охорони здоров'я, енергетичного сектору, розвиток інфраструктури, децентралізацію, роботу антикорупційних органів та багато про що ще розповів Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман студентам та викладачам КПІ ім. Ігоря Сікорського під час зустрічі, що відбулася 23 грудня.

Торкнувся він також планів уряду на рік наступний та відповів на численні запитання студентів.

Утім зустріч свою з київськими політехніками Прем'єр-міністр розпочав не зі статистики, а з визначення стратегічних цілей українського уряду. «Наше завдання, завдання нашого уряду – зробити так, щоб кожен з нас, кожен з українців, прокидаючись, розумів, що в нього є майбутнє», – наголосив він на початку розмови зі студентами.

Шлях до реалізації цієї мети уряд розпочав у 2016 році. Він став, за словами Володимира Гройсмана, початком капітального ремонту країни.

На цьому шляху вже є певні успіхи. Наприклад, уряду вдалося не лише зупинити падіння економіки, але й стабілізувати ситуацію, забезпечивши при цьому зростання соціальних стандартів на 16%. «Ситуація почала змінюватися. Ми маємо пришвидшувати темпи цих змін, маємо досягти успіху в багатьох дуже важливих речах», – наголосив Прем’єр-міністр України. Що ж до року наступного, то він, на думку очільника виконавчої влади держави, має стати роком стабільного зростання.

У своєму виступі Володимир Гройсман зупинився на деяких ключових галузях, докорінне реформування системою управління якими конче необхідно для забезпечення такого зростання. Це, насамперед, транспортна інфраструктура, стан якої за останні два десятиліття лише погіршувався; це енергетична галузь, що була абсолютно залежною від імпортних енергоресурсів; це страшенна зарегульованість бізнесу тощо. Вирішенням проблем, які накопичувалися у цих сферах роками, урядовці активно займаються вже тепер: як розповів Володимир Гройсман, нещодавно на одному із засідань уряду було скасовано одразу 367 регуляторних актів, які заважали працювати бізнесу; в 2016 році Україні вдалося відновити 816 км українських доріг і в наступному році цю цифру планується подвоїти; вживається низка заходів щодо збільшення власного газовидобування, їх метою є перехід до 2020 року на використання лише газу власного українського видобутку і відмови від його закупівлі за кордоном.

Згадав у своєму виступі Прем’єр-міністр і про хід децентралізації влади, яка вже почала приносити перші результати, про боротьбу з корупцією, впровадження електронного декларування та про інші важливі для громадян України речі.

Закінчив він свій виступ словами «Україна буде успішною!».

Проте на цьому зустріч не завершилася – далі були запитання студентів, жодне з яких Володимир Гройсман не залишив поза увагою. Запитань було багато, і стосувалися вони найрізноманітніших проблем – від забезпечення доступу до 3G Інтернету в київському метрополітені та необхідності спрощення процедури отримання віз для спортсменів для виїзду на змагання, до механізмів забезпечення політичної відповідальності та перспектив розвитку освіти та науки в Україні. Втім найбільша кількість запитань стосувалася проблеми, що безпосередньо зачіпає чи не кожного студента, – зміни системи стипендіального забезпечення та принципів нарахування стипендій. Загроза значного зменшення кількості людей, які отримуватимуть стипендії наступного року; нечіткість критеріїв, за якими стипендії – соціальні або академічні – надаватимуться, надзвичйано турбує студентів, і своє занепокоєння вони висловлювали очільнику уряду. Тож Володимир Гройсман пообіцяв для вироблення оптимального рішення організувати зустріч відповідальних працівників Міністерства освіти і науки, Міністерства соціальної політики та представників студентського активу. «Від нас з вами залежить, – зауважив він, – як правильно ми побудуємо систему мотивацій та соціального захисту в студентському середовищі. Я думаю, що це наше завдання має бути виконано. Насправді, ми знайдемо компроміс, але компроміс завжди знаходять там, де є діалог».

[23.12.2016] Зустріч з Прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом

У п'ятницю, 23 грудня, відбудеться зустріч Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана зі студентами Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Захід відбудеться в залі засідань Вченої ради університету (корпус № 1) о 13:00.

Голова Уряду обговорить зі студентами хід реалізації реформ у році, що минає, а також розповість про реформи (в тому числі й у сфері освіти), які Уряд планує здійснити в 2017 р.

Під час зустрічі планується торкнутися питань роботи Уряду щодо реформування таких сфер: економіка, система соціального захисту і охорона здоров'я, системи субсидій, енергетичний сектор, розвиток інфраструктури (у т.ч. – доріг), підтримка сільського господарства, податкова система, державна служба, робота антикорупційних органів і е-декларування, правоохоронна система, децентралізація управління.

На зустріч запрошуються студенти університету. Усі, хто бажає взяти участь у заході, мають попередньо зареєструватися в деканатах своїх факультетів протягом 22.12.2016 року.

Прес-служба університету

Дата події