16 листопада 2016 р. відбулося чергове засідання круглого столу, що стало вже традиційним і проводиться за участю кафедри міжнародної економіки. Тема чергового засідання "Чи стане Україна аграрною наддержавою?" відобразила усю гостроту та актуальність проблем розвитку АПК України в контексті глобальних світових тенденцій та поєднала думки і погляди учасників.

Науково-практичний диспут торкнувся цілого кола питань: виявлення  пріоритетів і ключових напрямів розвитку АПК України в умовах євроінтеграції; пошук раціональних організаційних і фінансових механізмів вирішення проблемних питань та окреслення перспектив розвитку АПК; створення сучасного конкурентоспроможного агропромислового комплексу шляхом впровадження інновацій;  пільгові податкові режими для сільгоспвиробників і перспективи їх реформування; шляхи прискорення лібералізації ринків продукції АПК; диверсифікація діяльності переробних підприємств, вільний рух ресурсів і товарів, формування ринкової інфраструктури, посилення екологічного спрямування сільськогосподарського виробництва; стан інвестування та інвестиційний клімат у сфері АПК.

У роботі круглого столу брали участь представники Агропромхолдингу "АСТАРТА", Держпродспоживслужби України, асоціації  AgTechUkraine,  Наукового парку "Київська політехніка", фундації "АgroChallenge", холдингу "Human Transparency Innovation".

Студенти та аспіранти взяли активну участь в обговоренні проблемних питань. Дискусійні аспекти зустрічі формують нове бачення проблем і перспектив розвитку АПК України в контексті глобальних світових тенденцій. Роздуми над майбутнім АПК України та робота над розробкою та вдосконаленням сценаріїв розвитку не обмежуються регламентом проведеного заходу, а знаходять своє продовження в наукових роботах студентів.

Аліна Юденко, голова НТСА ФММ

Дата події