10–11 вересня 2016 року в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського" відбувся лекторій "Introduction to Data Science, Business Analytics, Big Data and Artificial Intelligence" від Олександра Романка. Курс проводився вже всьоме, проте вперше одночасно зібрав у залі понад 800 учасників з усієї України. До цього він проходив у трьох містах України: Києві, Львові та Одесі, онлайн його переглянули понад 2000 користувачів.
Професія аналітика та data scientist останніми роками користується широким попитом серед компаній та урядових структур. А за версією Harvard Business Review вона "The Sexiest Job of the 21st Century" та є найбільш оплачуваною професією з 2010 року, що підвищує зацікавленість молоді даним напрямом.
Запрошений лектор курсу Олександр Романко працює старшим науковим співробітником у компанії IBM Canada, а також є професором за сумісництвом в Університеті Торонто, Канада. Олександр здобув докторський та магістерський ступені в галузі комп'ютерних наук в Університеті МакМастер (Канада), магістерський ступінь з економіки в Карловому Університеті (Чеська Республіка) і диплом спеціаліста Сумського державного університету. Олександр працює в галузі ризик-аналітики, бізнес-аналітики, фінансового ризик-менеджменту та інформаційних технологій. Він є автором більш ніж 20 статей у міжнародних наукових журналах і співавтором декількох книг. Олександр активно співпрацює з університетами та компаніями України, є засновником Кластеру інформаційних технологій міста Суми, займається волонтерською діяльністю в українських організаціях Канади.
Учасники лекторію мали можливість дізнатись з перших уст про можливості навчання та стажувань в українських компаніях та організаціях у рамках панельної дискусії "Перспективи використання аналітики в компаніях". У ній взяли участь: Володимир Чижиков, старший менеджер групи трансфертного ціноутворення компанії КПМГ в Україні; Дмитро Костик, Founder Kodisoft; Олена Фігурна, провідний аналітик Google Україна; Тетяна Осадча, Data Scientist Vodafone; Сергій Шельпук, керівник напряму "Data Science" ELEKS; Маргарита Остапчук, Technical Evangelist Microsoft; Тимофій Милованов, в.о. президента KSE, співзасновник VoxUkraine; Іван Кичатий, Project Manager/Presales in Big Data & Analytics Ciklum.
Відбулася також презентація стартапів, що працюють у сфері data science.
Руслана Шадріна (співзасновниця стартапу Myhelix) розповіла про новий рівень розвитку медицини, коли можна лікувати, базуючись на інформації про геном кожної людини – персоналізовану медицину. Myhelix – це український стартап, який надає індивідуальні рекомендації за допомогою аналізу генетичних даних.
Володимир Брискін та Ольга Чихіро розповіли про стартап CourseYard, що розробляє інструмент для підвищення ефективності навчання. Він має на меті наблизити ефективність електронної форми до очної шляхом персоналізованих рекомендацій користувачу на основі даних.
Курс містив завдання за проектом "Око", яке сформували ГО "Razom for Ukraine" (США) та ГО "Агенція іміджу України" (Київ) для моніторингу іміджу України у світових ЗМІ. Фіналістами стали команда Дениса Лазаренка та Володимира Люнди, а також індивідуальні учасники – Тетяна Кудрявцева та Олександр Романов. Саме Олександр Романов став переможцем за результатами презентації свого проекту.
Слід зазначити, що кожного року враховуються побажання учасників минулих курсів, акцентується більша увага на можливостях практичного застосування бізнес-аналітики. Створено спільноту з понад півтори тисячі осіб, які обмінюються своїми враженнями та ідеями, шукають собі працівників та роботодавців. Дякуємо Олександру Романку за внесок у розвиток української освіти та мотивацію української молоді розвиватись у напрямі аналітики даних.