14 квітня відомий політик і громадський діяч, народний депутат України кількох скликань, міністр охорони довкілля та ядерної безпеки України в 1992 – 1998 рр. та науковець Юрій Костенко прочитав для студентів енергетичних спеціальностей КПІ лекцію на тему «Історія ядерного роззброєння України».

Він докладно, з посиланнями на конкретні документи та статистичні дані розповів про історичні обставини, в яких ухвалювалося рішення про відмову нашої держави від ядерних озброєнь, та про процес їх ліквідації.

У своїй доповіді, чи, як уточнив сам Юрій Костенко, оповіді, він також торкнувся причин катастрофи на ЧАЕС і питань мінімізації її наслідків. Крім того, він розповів про нинішній стан зведеного 30 років тому над зруйнованим четвертим енергоблоком саркофагу, та про особливості споруджуваного нині конфайнменту. Звичайно, обговорювалися і перспективи розвитку ядерної енергетики.

«Хочу порадити вам бути уважними до того, що діється у вашій великій родині, яка включає і те, що називається Українська держава, – звернувся він наприкінці свого виступу до слухачів. – Не будьте байдужими! Бо не приїде з-за кордону прем’єр-міністр, президент чи парламент, і не буде робити нам щасливу Україну. Це маєте робити ви… А робити це ви зможете ефективно тільки тоді, коли в вас з одного боку будуть знання, фах, а з іншого –українське серце. Оце й є те, що виведе Україну з усіх криз, і приведе її в Європу. І Європа буде саме тут, а не лише в Брюсселі, Парижі чи Лондоні!».

Дата події