Вшанування пам'яті академіка І.М.Чиженка у зв’язку зі 100-річчям від дня народження

27 березня 2016 року виповнилось 100 років з дня народження видатного вченого, академіка НАН України, професора Івана Мироновича Чиженка, який майже 40 років очолював кафедру теоретичних основ електротехніки (ТОЕ) НТУУ «КПІ». За цей час кафедра стала опорною електротехнічною кафедрою України.

Видатний український вчений і педагог Іван Миронович Чиженко завжди створював навколо себе атмосферу, сповнену доброзичливості та поваги до людей. Напружену науково-педагогічну роботу І.М. Чиженко поєднував з великою суспільно-організаційною діяльністю. Протягом 10 років – з 1959 по 1969 – він виконував обов'язки проректора КПІ з наукової роботи, усі свої здібності спрямовував на підготовку наукових кадрів, розвиток наукових досліджень, зміцнення матеріальної бази кафедри та інституту.

Академік І.М. Чиженко відомий не лише в нашій країні, а й за кордоном, завдяки визначним науковим працям, численним підручникам. Він створив свою наукову школу. Під його науковим керівництвом захищено 50 кандидатських та докторських дисертацій.

На кафедрі теоретичної електротехніки було проведено заходи з вшанування заслуг Івана Мироновича. Їх було продовжено на його батьківщині в селищі Козин під Києвом. Тут відбулося покладання квітів на могилу біля його пам’ятника. А в музеї села було відкрито експозицію, присвячену видатному земляку. Крім того, на будинку, де жив Іван Миронович, на честь знаменної дати було встановлено меморіальну дошку.

На її відкритті виступили перший проректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Ю.І.Якименко, член-кореспондент НАН України А.А.Щерба, професори В.С.Бойко, В.І.Шеховцов, В.І.Сенько, директор музею с.Козин Є.І.Олійник.

На колажі: перший проректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Юрій Якименко на мітингу та меморіальна дошка в с. Козин