21 листопада 2015 р. у відділі авіації та космонавтики ім. І.Сікорського Державного політехнічного музею при НТУУ "КПІ" відбулося урочисте відкриття стенду, присвяченого ветеранам космодрому Байконур – учасникам запуску першого штучного супутника Землі і першого космонавта Ю.О. Гагаріна, учасникам бойових дій у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.

Час плине і безжально стирає з пам'яті як історичні події, так і імена людей – безпосередніх учасників тих подій. Дуже шкода, бо ці ветерани стояли біля витоків освоєння космічного простору. Колись історики будуть в архівах розшукувати їх імена.

Рішення про увічнення імен ветеранів було прийнято на спільному засіданні київської Ради ветеранів Байконура і вченої ради Політехнічного музею. З метою створення стенду ветерани космодрому Байконур А.М.Афанасьєв, В.О.Меланич та С.І.Грачов виконали велику кропітку роботу з пошуку і збору біографічних даних ветеранів, що пішли з життя.

На відкритті стенду були присутні дружини, діти та онуки ветеранів.

Відкрили стенд в урочистій обстановці ветеран Байконура, почесний громадянин м. Ленінськ, перший директор Електрорадіотехнічного технікуму м. Ленінськ В.П.Завалішина і учасник запуску першого штучного супутника Землі і першого космонавта Юрія Гагаріна В.І.Леоненко – кавалер найвищої нагороди Аерокосмічного товариства України – медалі "За заслуги".

Потім виступили дружини, діти та онуки ветеранів. Розповіли про своїх чоловіків, батьків і дідів, про те, якими вони знали їх поза службовою обстановкою.

Урочиста частина закінчилася концертом співробітників і студентів Київського національного університету культури і мистецтв – Н.Чабаненко, О.Гончарук і А.Скітиби.

О.Болтенко, керівник відділу авіації та космонавтики ім. І.Сікорського ДПМ при НТУУ "КПІ"

Дата події