18 листопада 2015 року відбулася студентська Науково-практична конференція "Сучасні проблеми світла та світлотехнологій в Україні та світі", організатором якої виступила кафедра англійської мови технічного спрямування №1 факультету лінгвістики. У конференції взяли участь студенти І-ІІ курсів технічних факультетів НТУУ "КПІ".

Тематика доповідей стосувалася важливих проблем сьогодення: енергозбереження та енергоефективності джерел світла, використання альтернативних та відновлюваних джерел енергії (фотоелементів, біомаси, енергії приливів та відливів та ін.) для живлення освітлювальних електроприладів, забезпечення освітлення за допомогою нанотехнологій, а також переваг та недоліків різних типів штучного освітлення. Робочою мовою конференції була англійська.

Зі вступним словом виступив студент ХТФ Олексій Кордиш. Він ознайомив присутніх із загальною тематикою виступів, а також проаналізував переваги та недоліки використання світлодіодних ламп.

Студентка ІІ курсу ФЕА Таміла Наухацька розповіла про переваги використання електромобілів і проаналізувала способи підзарядки їх батарей. Студентка ФЕА Ірина Майкович ознайомила присутніх з технологією "Smart Grid" – так званою "розумною електромережею", яка, зокрема, може автоматично знаходити та усувати несправності без перебоїв у електропостачанні. Студент ФЕА Максим Карпенко у своїй доповіді розглянув проблеми впровадження органічних світлодіодів.

Виступ студентки ФЕА Марини Шифанової стосувався нанотехнологій у ядерній інженерії. Студентка ТЕФ Олександра Полякова в доповіді "Штучне освітлення" представила порівняльний аналіз найпоширеніших засобів освітлення: ламп розжарювання, люмінесцентних, а також світлодіодних. У доповіді студентки ХТФ Ольги Сисової йшлося про використання такого альтернативного джерела енергії, як біомаса.

Усі виступи відрізнялися оригінальністю. Студенти доклали чималих зусиль, аби розкрити суть своєї теми, зробити свої презентації цікавими і змістовними та поділитися з присутніми результатами своїх досліджень.

А.О. Парахневич, викладач КАМТС №1

Дата події