Депутати Палати представників Парламенту Японії у КПІ

22 вересня 2015 року Українсько-Японський центр НТУУ "КПІ" відвідали депутати Палати представників Парламенту Японії, які входять до міжпарламентської Асоціації дружби "Україна-Японія", Моріяма Масахіто (Ліберально-демократична партія Японії), Тояма Кійохіко (партія "Нова Комейто"), Ідзумі Кенто (Демократична партія Японії) та Імаока Такеші (секретар Палати представників парламенту). Очолював делегацію голова Міжпарламентської асоціації дружби "Україна-Японія", екс-міністр юстиції Японії, голова Спеціального комітету з питань розслідування у сфері ядерної енергетики Палати представників Парламенту Японії Морі Ейске (Ліберально-демократична партія Японії).

Директор Українсько-Японського центру Юрій Кушнарьов ознайомив гостей з бібліотекою, фонд якої налічує близько 15 тис. матеріалів стосовно Японії,  показав сучасно обладнані навчальні класи, виставкову залу, в якій були представлені роботи українського фотографа Максима Соломка, зроблені під час його подорожей Японією. Прикрашали залу також композиції викладачів і студентів курсів ікебани школи Ікенобо. Викладач курсів Олена Капранова, у свою чергу, детально розповіла про квіткові композиції, які справили велике враження на японських депутатів. І, звичайно, не можна було залишатися байдужими, споглядаючи розмаїття кольорів і форм, які продемонстрували майстри-флористи української школи ікебани. Делегація також взяла участь у чайному дійстві, скуштувавши чай мача та японські солодощі, які приготувала викладач курсів чайної церемонії  Ольга Сільницька.

Юрій Кушнарьов розповів гостям історію створення Центру, окреслив подальші плани діяльності Центру як осередка культурних та публічних комунікацій між Україною та Японією. Після завершення зустрічі голова Національної науково-технологічної асоціації України Віктор Івченко ознайомив гостей з концепцією її діяльності, зробив презентацію проекту "Україна 2020: майбутнє української економіки – економіка знань" та запропонував розвивати  співпрацю в інноваційному напрямі.

А ввечері урочистий прийом від імені голови Національної науково-технологічної асоціації України Віктора Івченка на честь візиту в Україну делегації депутатів Палати представників Парламенту Японії – членів міжпарламентської Асоціації дружби "Україна-Японія" відбувся в урядовому Будинку прийомів. 

Слід зазначити, що міжпарламентські контакти між Японією та Україною розпочалися в 1995 році, і саме тоді було створено Міжпарламентську асоціацію "Україна-Японія". Одним з її головних завдань є поглиблення дружніх відносин між парламентами двох країн, сприяння політичному діалогу, підтримка курсу ринкових реформ в Україні, розвиток потенційних можливостей співробітництва у промисловому секторі та сільському господарстві.

Анна Логвиненко, менеджер проектів УЯЦ НТУУ "КПІ"
На фото: Проректор НТУУ "КПІ" з міжнародних зв'язків Сергій Сидоренко, проректор НТУУ "КПІ" з наукової роботи Михайло Ільченко, директор Українсько-Японського центру Юрій Кушнарьов, голова міжпарламентської Асоціації дружби "Україна-Японія", екс-міністр юстиції Японії, голова Спеціального комітету з питань розслідування у сфері ядерної енергетики Палати представників Парламенту Японії Морі Ейске (Ліберально-демократична партія Японії) та Посол Японії в Україні Шігекі Сумі