Спільна робота над проектом

В рамках співпраці Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ» з Інститутом енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ «КПІ» над виконанням проекту ДТЕК «Енергоефективні школи» 17 лютого 2015 р. для учнів 9-11 класів, що беруть участь в проекті, к.т.н., доцентом кафедри електропостачання ІЕЕ Ковальчуком А.М. було проведено заняття на тему «Основи термографії: температура, тепло, теплофізика».

Це вже другий захід, який проводиться за підтримки ІЕЕ. Нагадаємо, що інститут активно долучився до відкриття проекту, яке відбулося 18 грудня 2014 р. Тоді для ліцеїстів були проведені екскурсії лабораторіями, де вони мали можливість ознайомитись з сучасними технологіями, що дозволяють економити електроенергію, тепло та воду.
Пожвавила інтерес ліцеїстів до теми практична частина заняття з тепловізором. Проведений тепловий аудит в класах, результатом якого став підсумок, що на сьогоднішній день адміністрацією ліцею здійснено всі доступні заходи для енергозбереження: замінені вікна на металопластикові, поставлені додаткові двері в коридорі, що зменшило кількість протягів і, як наслідок, зберігає енергію. Інші роботи потребують капітальних видатків.

Зустріч пройшла в надзвичайно теплій обстановці. Термометр показував +28о С. Це надзвичайно тепло, враховуючи, що заняття проводилось на І поверсі 7 корпусу НТУУ «КПІ». На вулиці в цей час було -8о С.

Із заходам, подіями та іншими результатами роботи ліцею, що стосуються даного проекту, можна ознайомитись за посиланням https://plkpi.wordpress.com.

Ю.Киричков