Візит делегації з Литви

30 січня Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» відвідала делегація з Литовської Республіки.

До її складу входили керівник космічної асоціації Литви Видмантас Томкасом, директор науково-виробничої фірми «Армо» Вітаутас Вербицкас і керівник приватного НДІ космосу Домантас Бручас.

Учасники делегації зустрілися з науковцями КПІ й обговорили перспективи співпраці у галузі космічних досліджень.

Проректор з наукової роботи академік НАН України М.Ю.Ільченко поінформував гостей про космічну програму НТУУ «КПІ». Про проекти наносупутників на платформі PolyITAN формату Cubesate, які виконуються в КПІ, розповів завідувач лабораторії наносупутникових технологій теплоенергетичного факультету к.т.н. Борис Рассамакін. Про здобутки наших науковців у галузі розробки теплових труб і систем терморегулювання космічних апаратів на їхній основі – старший науковий співробітник, к.т.н. Андрій Рассамакін. Відмантас Томкус розповів про здобутки литовських науковців і інженерів у галузі розробки наносупутників, які здійснили вже два успішні запуски наносупутників. Домантас Бручас поінформував наших науковців про досвід конструювання і застосування безпілтоних літальних апаратів.

Насамкінець учасники зустрічі обговорили перспективи співпраці, зокрема, можливість виконання спільних проектів у рамках Програми «Горизонт 2020» Європейського Союзу.