29 грудня представники Державного підприємства «НАЕК «Енерогатом» передали НТУУ «КПІ» мобільну виставкову експозицію, присвячену атомній енергетиці України.

Напередодні новорічних свят НТУУ «КПІ» відвідали представники керівництва Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» на чолі з його виконавчим директором Наталею Шумковою. Вони зустрілися з проректором університету член-кореспондентом НАН України Сергієм Сидоренком, деканом теплоенергетичного факультету професором Євгеном Письменним та доцентом кафедри атомних електростанцій і інженерної теплофізики Валерієм Коньшиним, якого цього року на факультеті визнано викладачем року.

Учасники зустрічі обговорили питання розширення співпраці КПІ з ДП «НАЕК «Енергоатом» у світлі перспектив розвитку атомної енергетики в Україні та збільшення конкурентоспроможності галузі на внутрішньому та зовнішньому ринках. З огляду на те, що нині Україна за розвитком ядерної енергетики входить до першої десятки держав світу, а доля атомної генерації у загальному обсязі електричної енергії, що виробляється в нашій країні, останнім часом перевищила 60 відсотків, така співпраця стає справою надзвичайно актуальною.

Тож гості також передали університету виставковий інформаційний стенд з інформацією про українські атомні станції, їх обладнання та загалом про ядерну енергетику України.

«Одним з найкращих в Україні центрів підготовки атомників є, безумовно, Київський політехнічний інститут, – наголосила виконавчий директор ДП «НАЕК «Енергоатом» Наталя Шумкова. – За останні десять років більше двохсот ваших фахівців, причому чудових фахівців, влилися в колективи наших атомних станцій. Сто двадцять з них працюють на найважливіших посадах. Це оперативний і ліцензований персонал, до якого ставляться найвищі вимоги. Крім того, двадцять два ваші випускники працюють в керівництві галузі… Сьогодні наша молодь – це наше майбутнє. Тож дякую вам за якісну підготовку студентів, за те, що це люди грамотні, небайдужі, знаючі й спроможні розв’язувати найскладніші задачі».

Проректор НТУУ «КПІ» Сергій Сидоренко висловив гостям вдячність за чудовий стенд - наочний посібник і розповів про розгортання міжнародних програм КПІ в галузі атомної енергетики та про можливості залучення до них партнерів з НАЕК «Енергоатом».

«Ми завжди відчували увагу до нас з боку «Енергоатома», – зауважив декан теплоенергетичного факультету НТУУ «КПІ» Євген Письменний. – Ця увага була навіть у найтяжчі часи і відчувається сьогодні… Наша співдружність реальна, вона ефективна, і я сподіваюся, вона буде лише розвиватися». Він ще раз подякував партнерам за чудовий стенд і підкреслив, що він дійсно дуже потрібен факультету для першого ознайомлення з українською атомною енергетикою як студентів, так і абітурієнтів, які тільки визначаються з вибором майбутньої професії.

Дата події