30 вересня в науково-технічній бібліотеці ім. Г.І.Денисенка відбулися урочисті збори, присвячені Всеукраїнському дню бібліотек, головний девіз якого – "Бібліотек@ – територія єдності", актуальний сьогодні як ніколи. В цей день ми зібралися разом, щоб згадати про наші спільні досягнення за рік, накреслити подальші плани, підтримати одне одного, надихнути на нові професійні проекти. Проте ми не полишили наших читачів, адже пункти видачі літератури й обслуговування в читальних залах продовжували працювати.
Цього дня до нас завітали і поздоровили представники керівництва університету, наші давні друзі та однодумці. З теплими вітаннями виступили заступник проректора з наукової роботи Олександр Коваль та заступник голови профспілкового комітету співробітників КПІ Валерій Корсаков.
Присутні з інтересом переглянули відео від УБА про участь українських бібліотек у подіях останнього року, коли бібліотеки стали для населення прихистком, єдиною точкою зв'язку та інформації.
Про діяльність бібліотеки за рік змістовно розповіли заступник директора з наукової роботи Марина Друченко та заступник директора з бібліотечної роботи Світлана Зуєва. Перед науковими виданнями КПІ стоїть завдання серйозної трансформації, метою якої є підвищення їх рейтингу в системі міжнародних наукових видань, присутність в авторитетних реферативних, повнотекстових та наукометричних базах даних. Редакціями видань КПІ нашій бібліотеці були делеговані повноваження щодо централізованої реєстрації видань у кількох базах даних і внесення до цих баз відповідної інформації. Над виконанням поставлених завдань тією або іншою мірою працює вже багато наших співробітників. З вдячністю за їхню працю були озвучені їх імена: Ірина та Євгенія Трофімови, О.А. Носко, Н.А. Трофімова, Л.А. Миргородська, А.Г. Черінько, І. М. Філоненко. Програмну підтримку здійснює Володимир Борисенко. Курують ці завдання, професійно і сумлінно – Олександра Боженко і Марія Федорець.
Ми почали здійснювати і координувати перехід наукових видань університету, а також конференцій КПІ на єдину платформу Open Journal Systems (OJS) і Open Conference Systems. Пишаємось роботою унікального і єдиного фахівця всієї країни в цій галузі Дениса Солов'яненка і його групи.
Бібліотека підтримує і розвиває електронний архів. Над наповненням його працюють, крім вищеназваних співробітників: О.П. Дмитрунь, С.М. Мальонко, Л.М. Гунько, Л.М. Тарасюк. Програмну і технічну підтримку здійснює незамінний наш адміністратор Володимир Першин.
Ми почали розвивати систему відкритого доступу в КПІ, і незабаром наш архів стане повністю відкритим. Окремої подяки за безвідмовну і ініціативну роботу над пакетом правових документів заслуговує Наталя Козяр.
Ми підтримуємо і розвиваємо нашу бібліотечну систему Aleph. Практично вся бібліотека обслуговує читачів в автоматизованому режимі: три абонементи та усі читальні зали. За вірність Aleph та бібліотеці ми дякуємо Світлані Миколаївні Богомол.
Ми продовжуємо працювати над сайтом бібліотеки, підтримуємо своїми силами наше технічне і програмне забезпечення. Варто відзначити Євгена Зуєва, який активно прогресує у своїх навичках і уміннях, що тішить нас усіх.
Ми розвиваємо і пишаємося нашим фондом рідкісної і цінної книги, який містить книги і періодичні видання XVIII–XX століть. З нашими оцифрованими виданнями ми присутні в Europeana – електронній бібліотеці, яка виконує завдання збереження культурної спадщини в Європі. За глибоку, кропітку і творчу працю з розвитку фонду рідкісної і цінної книги ми дякуємо Марині Олексіївні Мірошниченко і її дружному колективу.
Готуються до друку бібліографічні покажчики: ректори НТУУ "КПІ" В.Л. Кирпичов, А.С. Плигунов, Г.І. Денисенко, М.З. Згуровський; "Видатні конструктори України", над якими працюють співробітники відділу довідково-бібліографічної та інформаційної роботи на чолі з Катериною Степанівною Мошинською.
Ми продовжуємо працювати над ретроконверсією карткового каталогу в електронний каталог. Цією роботою керує Зоя Дмитрівна Стерехова, дбайливо і уважно ставлячись до кожної картки. Вона навчила цього практично всіх співробітників бібліотеки. Сьогодні майже кожен з них може в автоматизованому режимі записати читача в базу даних, закаталогізувати книгу і обслужити читача.
За останній рік в бібліотеці відбулися різні приємні події, варті окремої уваги. Ми стали офіційним партнером Української бібліотечної асоціації в реалізації спільних програм. Отримали Сертифікат Російської державної бібліотеки на право доступу на території бібліотеки до "Електронної бібліотеки дисертацій РДБ" строком на один календарний рік, Подяку Міністерства культури "За вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек".
Ми навчаємо і навчаємось!
У 2014 р. дипломи про вищу фахову освіту отримали сім працівників бібліотеки, дипломи про вищу базову освіту – бакалаврів – п'ять працівників, дипломи про середню спеціальну фахову освіту – два працівники. Світлана Барабаш захистила дисертацію і здобула науковий ступінь кандидата наук із соціальних комунікацій зі спеціальності 27.00.03 – книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство. П'ять працівників підвищили кваліфікацію і отримали відповідні сертифікати.
Ми подорожуємо, спілкуємось, пізнаємо світ та… знаходимо свою долю! Щиро вітаємо наречених цього року: Олену Петровську, Олену Гречку, Євгенію Трофімову і Євгенія Зуєва. До речі, двоє останніх – це сімейна пара, вони познайомились у бібліотеці після того як прийшли сюди працювати.
Двоє працівниць у цьому році стали мамами, а четверо – Тетяна Жесткова, Марина Копійковська, Світлана Рогоза, Зоя Стерехова – молодими бабусями.
Ми всі щиро любимо свою роботу і свою бібліотеку, тому прагнемо запроваджувати хороші нововведення. У зарубіжних університетських бібліотеках уже багато років є таке поняття – "вбудований бібліотекар". Саме вбудований, як невід'ємна і невіддільна частина цілого. Вбудований для різних груп: студентів, які вивчають якусь дисципліну, викладачів, будь-якої спільноти в університеті. Він може бути присутнім на лекціях, семінарах, зустрічах наукових груп. Але не просто так, не тільки як слухач. Вбудований бібліотекар настільки обізнаний у теперішніх та майбутніх потребах своєї групи, що не очікує запитань на свою адресу, а сам перший готовий іти і запропонувати правильне рішення, ресурс, послугу. Давайте вчитися бути кращими у своїй професії – вбудованими бібліотекарями для нашого університету. Щоб наша бібліотека залишалася невід'ємною і невіддільною частиною наукового, освітнього, культурного, соціального життя нашого КПІ.