25 вересня НТУУ «КПІ» відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Тоічі Саката.

Це останній візит Тоічі Саката як повноважного представника Японії в нашій державі до Київської політехніки, оскільки каденція його перебування в Україні наближається до завершення. Університет він відвідував неодноразово, виступав перед студентами. активно підтримував діяльність Українсько-Японського центру, сприяв візитам до КПІ державних діячів, провідних вчених і представників високотехнологічного бізнесу Японії, реалізації спільних з японськими науково-освітніми інституціями наукових, освітніх і культурологічних проектів, зміцненню зв’язків між дослідниками обох країн, налагодженню академічних обмінів тощо. Підходив він до цього надзвичайно професійно, адже в своїй країні багато років пропрацював на високих посадах у сфері планування технічної політики і управління наукою та освітою. Відтак між ним і очолюваною ним амбасадою, з одного боку, та київськими політехніками – з іншого, встановилися не просто ділові, а справді дружні стосунки. Тож зустріч Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні Тоічі Саката, якого супроводжували Перший секретар Посольства Кейічі Сасакі та Третій секретар Посольства Шо Матсудайра, з керівництвом НТУУ «КПІ» вийшла далекою від офіційності та напрочуд теплою.

Слова поваги, дружби і щирої вдячності за співпрацю та підтримку університету виголосив панові Тоічі Саката ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський.

У зустрічі також узяли президент Малої академії наук України, член-кореспондент НАН України, директор Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору Станіслав Довгий, проректор КПІ з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, його заступник Євген Поліщук, співробітники Українсько-Японського центру НТУУ «КПІ» та інші.

На згадку про співпрацю і дружбу з КПІ ректор вручив послу Японії книгу-альбом про Київ та картину з зображенням історичного першого корпусу університету.

Дата події