1 вересня, на першому у новому навчальному році засіданні Вченої Ради університету випускнику КПІ і одному з його найщиріших друзів доктору економічних наук Янушу Фуксі (Республіка Польща) були вручені відзнаки Почесного доктора НТУУ «КПІ».

Диплом, мантію, бонет і знак Почесного доктора вручив йому перший проректор університету академік НАН Україні Юрій Якименко.

Випускник механіко-машинобудівного факультету КПІ 1959 року, Януш Фукса ніколи не переривав зв’язків зі своєю Alma Mater. Понад те, 1985 року він знов повернувся до рідного інституту – тепер вже для наукового стажування на кафедрі економіки та організації виробництва. Це стажування було для нього особливо важливим, адже з 1974 року він очолює Секцію випускників КПІ в Польщі, до складу якої нині входять більше 300 осіб.

Ця громадська організація, якій 2012 року виповнилося 90 років (!), є одним з дуже помітних у Польщі виразників інтересів українських інженерів і науковців. Упродовж довгого часу її очолював видатний польський фізико-хімік і державний діяч Войцех Свєнтославський, пам’ятник якому встановлено біля корпусу №4 університету. Майже 40 років поспіль польські та українські фахівці зустрічаються в Польщі на спільних семінарах, які організує Секція, і на яких обговорюються актуальні проблеми польсько-української співпраці. Лише впродовж вісімдесятих років минулого століття стажування в КПІ за її сприяння пройшли 75 польських фахівців. Нині за її підтримки поновлено договори між кафедрами КПІ та Вроцлавської політехніки про наукову співпрацю, налагоджено обмін стажистами та молодими співробітниками. Секція також проводить активну видавничу діяльність, зокрема надзвичайно цікавими є випуски «Спогадів із Києва», авторами яких є її члени. На її сайті організовано віртуальну екскурсію по КПІ і розміщено інформацію про історію, сьогодення та досягнення університету. А ще доктор Фукса щорічно 1 вересня відвідує університет і активно співпрацює з газетою НТУУ «КПІ» «Київський політехнік».

«Київ став для мене другим рідним містом, тому я завжди радо приїжджаю сюди,.. – наголосив у своєму виступі Януш Фукса. – Нехай ця відзнака буде ще одним доказом ефективності співпраці і дружби між університетом та його вихованцями. Нехай вона буде нагородою для усієї громади польських науковців та інженерів, які закінчили КПІ. Нехай наш університет зростає, розвивається і міцніє!..».

Дата події