26 листопада в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» підписано Меморандум про партнерство та співпрацю з Асоціацією «Інформаційні технології України». Від імені НТУУ «КПІ» документ підписав ректор університету Михайло Згуровський, від імені Асоціації – її виконавчий директор Віктор Валєєв.

При підготовці Меморандуму представники КПІ та вітчизняної ІТ-галузі керувалися прагненням створити в Україні сприятливі умови для розвитку національної індустрії програмного забезпечення, орієнтованої на інтереси держави та спрямованої на розвиток інформаційного суспільства. Відтак його положення відображають основні завдання співпраці і шляхи їх виконання. Для налагодження ефективної співпраці учасники угоди створюють спільну робочу групу, засідання якої проводитимуться за потребою, але не рідше ніж один раз на 2 місяці.

Свідченням ділового характеру Меморандуму стало навіть його підписання. Адже передувало традиційній для таких подій урочистій церемонії засідання круглого столу «ІТ-освіта та ІТ-бізнес: ефективність – у взаємодії». Тож це була ділова зустріч зацікавлених у конструктивній роботі фахівців. Така робота тим більше потрібна, що ІТ-галузь у нас нині стрімко розвивається і за різними оцінками торік об’єм вітчизняного ринку аутсорсінгових послуг уже становив від $1 до $3 млрд.

«Мені приємно бачити, що наші спільні зусилля з провідним технічним вишем країни виходять на системний рівень. – наголосив у своєму виступі Віктор Валєєв. – Дуже важливою для ІТ-індустрії є нині питання щодо якості і кількості підготовки кадрів. …Адже галузі потрібні більше гарно підготовлених фахівців».

Тож жваве спілкування науковців і викладачів КПІ з одного боку, і представників ІТ-сфери – з іншого, точилося навколо питань профільної освіти, співвідношення фундаментальних і спеціальних дисциплін при складанні навчальних планів, напрямів наукової роботи університетських дослідників і комерціалізації її результатів, організаційних проблем стажування і забезпечення набуття студентами практичного досвіду.

На питаннях специфіки української школи ІТ-спеціалістів і, зокрема, їх підготовки в НТУУ «КПІ» зупинився ректор університету академік НАН України Михайло Згуровський. «КПІ працює за моделлю дослідницького університету. Це означає, що в основі його роботи є так званий трикутник знань: освіта, наука і інновації. Остання складова є новою для України, і ми нині намагаємося повною мірою нею оволодіти. Для цього в нашій структурі ми 2006 року заснували Науковий парк «Київська політехніка». Він став головною складовою впровадження інноваційної компоненти в діяльність університету, – розповів Михайло Згуровський. – Тобто в навчальний процес ми закладаємо співпрацю з компаніями на майданчику Наукового парку. Таким чином ми майбутніх інженерів і керівників навчаємо розумінню бізнесу і ринкових механізмів. Навчаємо, як створювати продукцію на просто задля поліпшення якихось технічних характеристик, а для забезпечення потреб ринку тощо…».

Одним із головних напрямів діяльності «Київської політехніки» є робота в галузі ІТ-технологій. Причому студенти і дослідники, які співпрацюють з Науковим парком, виконують серйозні науковомісткі замовлення, в яких їм доводиться розв’язувати складні нестандартні задачі, які ґрунтуються на серйозних математичних і фізичних розвідках. Для того, щоб не втрачати кращих студентів, аспірантів і дослідників, щоб вони залишалися працювати в наукових школах КПІ, в структурі Наукового парку створено бізнес-інкубатор «Політеко», орієнтований саме на ІТ-розробки. Сьогодні в його складі організовано 32 команди, які й працюють за такими замовленнями.

Отже саме в спроможності робити складні, нешаблонні продукти, розв’язувати проблеми за допомогою залучення серйозних наукових і інженерних досліджень, головна відмінність діяльності НТУУ «КПІ» в сфері ІТ-технологій, Понад те, це взагалі могло б стати особливістю української ІТ-галузі.

На засіданні в рамках круглого столу виступили також віце-президент з організаційного розвитку компанії «Міратех» Дмитро Філіпов, перший проректор НТУУ «КПІ» Юрій Якименко та його заступник Володимир Тимофєєв, директор з освітніх проектів компанії «Глобал Лоджик» Олександр Орєхов, керівник освітніх програм компанії «ЕПАМ Системз» Олена Сирота, керівник програми підготовки молодих спеціалістів компанії «Люксфот Україна» Дмитро Рябоконь, провідний менеджер з персоналу компанії «Софтлайн ІТ» Аеліта Король, директор зі зв’язків з урядовими та громадськими організаціями компанії «Ітера Консалтінг груп» Тетяна Морозова та інші.

Дата події