Перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк став Почесним доктором НТУУ «КПІ» ФАКС

1 квітня перший космонавт незалежної України Герой України генерал-майор Леонід Костянтинович Каденюк отримав диплом і відзнаки Почесного доктора факультету авіаційних і космічних систем Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут». Диплом, мантію, бонет і знак Почесного доктора вручив першому космонавту нашої держави ректор КПІ академік НАН України Михайло Згуровський на засіданні Вченої ради університету.

З КПІ Леонід Каденюк має давні і міцні стосунки. Він неодноразово брав участь у Наукових читаннях у Державному політехнічному музеї при НТУУ «КПІ», є завжди бажаним гостем на заходах, що їх проводять у КПІ Київська Мала академія наук учнівської молоді та Українське молодіжне аерокосмічне об’єднання «Сузір’я», співпрацює зі студентами і викладачами факультету авіаційних і космічних систем. Понад те, як один з чільних фігур космічної галузі України і колишній народний депутат України він неодноразово надавав сприяння університету у вирішенні питань щодо забезпечення підготовки в КПІ фахівців відповідного профілю. Рішення про присудження йому цього звання було прийнято Вченими радами університету і факультету авіаційних і космічних систем.

«Для мене сьогоднішня подія – надзвичайна. Стати Почесним доктором такого університету, як НТУУ «КПІ», – це не лише велика честь, але й велика відповідальність. – наголосив після церемонії вручення йому відзнак Леонід Каденюк. – Тож тепер я відчуваю відповідальність за КПІ й за тих людей, які в ньому навчаються. Мені особливо приємно, що рішення про присудження мені цього звання ухвалила Вчена рада факультету авіаційних і космічних систем. Мені в житті пощастило, я працював і в авіації, і в космонавтиці. Це споріднені галузі. Вони поєднані між собою і стали рідними для мене…».