НТУУ «КПІ» уклав угоду про партнерство з РТУ (Латвійська республіка)

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» та Ризький технічний університет (Латвійська республіка) уклали угоду про партнерство, співпрацю та наукові обміни.

14 березня НТУУ «КПІ» відвідав ректор Ризького технічного університету, академік Латвійської академії наук, професор Леонідс Рібікіс. Він ознайомився з історичною частиною кампусу КПІ, оглянув Науково-технічну бібліотеку, Центр культури і мистецтв та Картинну галерею університету, експозиції Державного політехнічного музею при НТУУ «КПІ» та пам’ятники видатним ученим і конструкторам, які навчалися та працювали в КПІ, а також зустрівся з керівництвом університету. У зустрічі взяли участь ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський, проректор з міжнародних зв’язків Серій Сидоренко, директор Наукового парку «Київська політехніка» Віктор Камаєв, директор Навчально-методичного комплексу «Інститут післядипломної освіти» Інна Малюкова, декан факультету електроенерготехніки та автоматики Олександр Яндульський, декан факультету електроніки Валерій Жуйков та інші. Професор Рібікіс розповів про історію, напрями підготовки фахівців і наукової діяльності РТУ. Учасники зустрічі обговорили можливості налагодження співпраці між університетами, її умови та перспективи.

Увінчанням зустрічі стало підписання угоди про партнерство, кооперацію та наукові обміни. Цей документ передбачає організацію академічних обмінів між НТУУ «КПІ» та РТУ, проведення спільних наукових заходів, обміни науковою та науково-методичною літературою, проведення стажувань студентів та аспірантів на базі обох університетів, підготовку та публікацію спільних наукових статей за результатами спільних досліджень тощо.

Після офіційної церемонії підписання угоди ректор Ризького технічного університету Леонідс Рібікіс ознайомився також з діяльністю Наукового парку «Київська політехніка» та низки підрозділів КПІ.

Довідково. Ризький технічний університет – найстаріший з технічних вишів країн Балтії. Він був заснований 1862 року. Нині це один з провідних університетів технічного профілю в своєму регіоні, в якому навчаються понад 16 тисяч студентів. Підготовку фахівців і наукову діяльність у ньому здійснюють 8 факультетів і 35 інститутів. За кількістю студентів РТУ є другим у Латвії вищим навчальним закладом. Кожен з його студентів впродовж свого навчання проходить практику чи стажування не лише в Латвії, але й за кордоном. Університет має партнерські відносини з 200 вищими навчальними закладами світу. Він також співпрацює з приватними і державними підприємствами, які представляють основні галузі економіки Латвії, та органами державної влади і місцевого самоврядування країни. Підтримуваний європейськими фондами, він також бере активну участь у різноманітних інтернаціональних дослідницьких проектах.