Делегація держави Ізраїль в НТУУ "КПІ"

13 лютого НТУУ "КПІ" відвідала делегація країни Ізраїль на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Держави Ізраїль в Україні Реувеном Дин Елем. До складу делегації входили також його заступник Іцхак Кармель Каган і Перший секретар Посольства Держави Ізраїль в Україні Влад Лернер.

Гості з Ізраїлю ознайомилися з інфраструктурою нашого університету, з Алеєю Слави, Державним політехнічним музеєм при НТУУ "КПІ" та ін. Після цього гостей прийняв перший проректор університету академік НАН України Юрій Якименко. У бесіді взяв участь проректор з міжнародних зв'язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко.

У Науково-технічній бібліотеці НТУУ "КПІ" в урочистій обстановці заступник Надзвичайного і Повноважного Посла Держави Ізраїль Іцхак Кармель Каган відкрив виставку творів ізраїльських художників "Слідами Марка Шагала в Ізраїлі", присвячену 125-річчю майстра. Виставка організована Ізраїльським культурним центром при Посольстві Держави Ізраїль в Україні.

Після цього Реувен Дин Ель і Влад Лернер зустрілися зі студентами, аспірантами і викладачами в залі засідань Вченої ради НТУУ "КПІ".

"Як відомо, дипломатичні відносини між Ізраїлем і Україною встановлено понад 20 років тому. Дуже активно вони розвиваються останнім часом. Президент України Віктор Янукович розцінив їх як особливі. Адже все свідчить про те, що між нашими державами встановилися дійсно особливі відносини, – наголосив, виступаючи перед київськими політехніками Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Реувен Дин Ель. – Важливу роль у розвитку таких стосунків відіграють наука, освіта і культурні обміни. Не проходить тижня, щоб у цій царині не відбулося якихось акцій, що сприяють зміцненню наших зв'язків. Сьогоднішня зустріч у вашому університеті, в якому навчалися та працювали так багато видатних особистостей, також є важливим кроком у цьому напрямку".

Перший секретар Посольства Держави Ізраїль в Україні Влад Лернер розповів про систему вищої освіти Ізраїлю, окремо зупинившись на системі підготовки інженерів і дослідників у природничих галузях. Після його розповіді присутнім було продемонстровано відеофільм, присвячений століттю університету "Техніон" – найстарішого технічного університету Ізраїлю, розташованого в Хайфі.

Закінчилися заходи відеоконференцією з президентом Ізраїльського технологічного університету в Хайфі "Техніон" професором Перетцом Леві. Її учасники дізналися багато цікавого про умови навчання в університеті, напрями, за якими здійснюється в ньому підготовка фахівців, дослідження, що проводять його науковці, та відповів на запитання студентів.

Цілком очевидно, що НТУУ "КПІ" сьогодні надзвичайно зацікавлений у співпраці з університетом "Техніон". Адже це – один із провідних технічних вишів світу. У його стінах виховано трьох лауреатів Нобелівської премії, його лабораторії мають наймодерніше обладнання, його дослідники успішно працюють на передньому краї сучасної науки. Все це свідчить про його високий науковий рівень і потенціал. Тож налагодження партнерських стосунків між найвідомішими технічними університетами Ізраїлю та України може бути корисним і цікавим для обох наших вишів.

[анонс - 13.02.13] Візит Надзвичайного та Повноважного Посла Держави Ізраїль в Україні Реувена Дин Еля

13 лютого 2013 року в рамках проведення Днів Ізраїльської культури в Україні НТУУ «КПІ» відвідає Надзвичайний та Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Реувен Дин Ель. За його участю в Науково-технічній бібліотеці НТУУ «КПІ» о 13-00 відбудеться відкриття виставки творів ізраїльських художників «Слідами Марка Шагала».

О 14.30 Надзвичайний та Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Реувен Дин Ель в залі засідань Вченої ради (корпус №1 НТУУ «КПІ») виступить з вітальною промовою. Після цього буде прочитано лекцію для студентів і викладачів на тему «Вища освіта в Державі Ізраїль». Після лекції буде проведено відео-конференцію за участю президента Хайфського технологічного університету «Техніон» професора Лаві Перетца.

До участі у заході запрошуються викладачі, аспіранти та студенти НТУУ «КПІ».