Наш університет з 2012 року є учасником проекту East-West European Network on higher Technical education (EWENT), який фінансується Європейською комісією за програмою Erasmus Mundus – програмою мобільності у сфері вищої освіти.

Проект EWENT націлений на зближення систем технічної освіти університетів Східної та Західної Європи шляхом взаємного обміну на навчання та стажування студентів, аспірантів, співробітників, викладачів. Консорціум проекту утворили 17 університетів країн Європейського Союзу, Білорусі, Молдови та України: Варшавський університет технологій (Польща) – координатор проекту, Центральна школа Нанта (Франція), Чеський технічній університет (Прага), Дублінський інститут технологій (Ірландія), Будапештський університет технології та економіки (Угорщина), Університет Країни Басків (Іспанія), Університет Тренто (Італія), Білоруський національний технічний університет та Брестський державний технічний університет (Білорусь), Технічний університет Молдови, Національний технічний університет України "КПІ", Донецький національний технічний університет, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "ХАІ", Національний університет "Львівська політехніка", Одеський національний технічний університет, Національний авіаційний університет, Донбаський державний технічний університет.

Комітет менеджменту проекту у квітні на засіданні в Будапешті відібрав з 354 поданих заявок 110 учасників, серед яких – 16 учасників з нашого університету: 10 студентів, 4 аспіранти та 2 співробітники з ФЕЛ, ФІОТ, ПБФ, ФАКС. Вони отримали гранти проекту і у вересні розпочали навчання та роботу у вишах-партнерах . До речі, стипендія студента-учасника проекту становить 1000 євро, аспіранта – 1500 євро.

У нашому університеті розпочинають навчання та наукові дослідження студенти й наукові працівники з Польщі та Іспанії. Термін навчання або стажування становить від 1-го семестру до 3-х років.

Відбір кандидатів на отримання грантів проекту здійснювався за рейтингом, що складається з двох частин: оцінки кандидата (студента) базовим університетом та оцінки, яку дає приймаючий університет на підставі аналізу наданих студентом (аспірантом) документів: мотиваційного листа, рекомендації професора базового університету, мовного сертифікату.

Мовою навчання за програмою проекту визначена англійська. Однак приймаючий університет надає перевагу кандидатам, які володіють мовою країни цього університету.

У листопаді 2012 року очікується оголошення 2-го етапу набору кандидатів на участь у проекті.

Докладну інформацію про проект та умови участі в ньому ви знайдете на сайті проекту http//ewent.meil.pw.edu/.

Л.Стецюк, інженер ФАКС, відповідальний виконавець проекту EWENT

До 25.04.2012 продовжено Online реєстрацію на участь у проекті EWENT (East-West European Network on higher Technical education) в рамках Erasmus Mundus, Action 2 Lot 8.

Програму EWENT спрямовано на вивченні інженерії та технологій. Метою програми є розповсюдження та трансфер обміну людьми, знаннями та навичками на рівні вищої освіти. Ця програма дає можливість студентам, магістрантам, аспірантам, дослідникам, а також викладачам та адміністративним співробітникам пройти навчання або стажування в одному з 7 європейських вузів консорціуму строком від 1 місяця до 36 місяців (в залежності від цільової категорії учасника). Учасники програми отримують стипендію. Розмір стипендії залежить від типу обраної програми та цільової категорії учасника.

Локальний координатор проекту в НТУУ "КПІ"
Стецюк Людмила Василівна
tel/fax: +38-044-406-82-24
tel.: +38-044-406-83-14
e-mail: faks@kpi.ua