23 жовтня НТУУ "КПІ" відвідала делегація Національного музею наукових досягнень та інновацій Японії "Мірайкан", очолювана заступником директора музею Мотохайде Конака.

Цей візит – крок у напрямку реалізації попередніх домовленостей, яких було досягнуто 14 грудня минулого року після урочистої передачі до відділу авіації і космонавтики Державного політехнічного музею при НТУУ "КПІ" макету японської космічної ракети "H-IIB". Під час тієї зустрічі посол Японії в Україні Тоічі Саката живо відгукнувся на ідею керівництва КПІ налагодити співпрацю між Національним музеєм наукових досягнень та інновацій Японії "Мірайкан" та Державним політехнічним музеєм університету.

Попри те, що "Мірайкан" – це ще зовсім "молодий" науково-просвітницький заклад – його засновано 2001 року – він уже став одним з найвідоміших науково-технічних музеїв у світі. В перекладі з японської його назва означає  "вмістилище майбутнього", і тут немає перебільшення, бо присвячений він найсучаснішим технологіям і розробкам. У його експозиціях відвідувачі можуть на власні очі побачити прототипи комп'ютерів завтрашнього дня, роздивитися і випробувати в роботі найсучасніші інтелектуальні системи, через загальнодоступні монітори, зв'язані з величезною електронною бібліотекою музею, отримати відповіді на будь-які запитання, що стосуються розвитку науки і технологій. Окрім того, задовольнити цікавість  найдопитливіших відвідувачів можуть 50 "наукових комунікаторів" – фахівців з певних напрямів науки і техніки, які підтримують постійний зв'язок з відповідними науковими організаціями. Понад те, в "Мірайкані" можна й самому попрацювати в сучасних лабораторіях, для яких відведено цілий поверх.

Однак цей музей у Токіо відомий не лише своїми інтерактивними експозиціями. Тут мало не щотижня відбуваються цікаві лекції та семінари за участю  найвідоміших учених і інженерів, на які може завітати будь-хто, кого цікавлять питання, про які йтиметься. Тож налагодження співпраці з таким центром сучасної науки для НТУУ "КПІ" і його музею відкриває нові перспективи розвитку.

Представники "Мірайкану" ознайомилися з історичною частиною кампуса КПІ, пройшли алеєю його видатних працівників і випускників, відвідали Науково-технічну бібліотеку й Українсько-Японський центр НТУУ "КПІ", уважно оглянули експозиції Державного політехнічного музею.

Після попереднього знайомства відбулися переговори щодо можливих напрямів співпраці. Серед пропозицій, які висловили представники КПІ, – підготовка публікацій та виступів у спеціальних музейних виданнях і спільна участь у заходах відповідного спрямування, обмін виставками чи фрагментами виставок та багато іншого. Повний перелік напрямів можливих спільних проектів передала японським колегам директор Державного політехнічного музею Наталя Писаревська.  

Візит делегації музею «Мірайкан»Візит делегації музею «Мірайкан»Візит делегації музею «Мірайкан»Візит делегації музею «Мірайкан»Візит делегації музею «Мірайкан»Візит делегації музею «Мірайкан»
Дата події