У рамках Днів франкофонії 19 березня в НТУУ "КПІ" відбувся круглий стіл ректорів українських ВНЗ та представників Міжуніверситетської агенції франкофонії. Участь у ньому взяли також представники Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України й Міністерства закордонних справ України. Серед головних питань порядку денного були питання розширеного викладання французької мови в українських ВНЗ  і поглиблення співпраці між українськими та французькими вишами. 

Відкриваючи засідання круглого столу, ректор НТУУ "КПІ" Михайло Згуровський розповів про програми співпраці з французькими вищими навчальними закладами та науковими установами, які вже існують, звернув увагу на програму подвійних дипломів, у якій бере участь КПІ, та згадав про інтенсивні курси французької мови для всіх студентів на базі факультету лінгвістики КПІ. Про програми співпраці, обмінів між нашими країнами, про діяльність Французького інституту в Україні поінформувала присутніх радник з питань культури і співробітництва посольства Франції та директор Французького інституту в Україні Анн Дюрюфле. Виступ представника МЗС України Віктора Войтовича був присвячений питанням міждержавної співпраці України та Франції, міжнародним програмам в освітньо-культурній сфері. Він, до того ж, навів статистику щодо того, які іноземні мови найбільше вивчають в Україні. Відповідно до неї в списку переваг молодих українців французька посідає третє місце. 

В обговоренні взяли участь ректори і проректори ХНУ ім. Каразіна, ПДАБА, НаУКМА, КНУ ім. Т.Шевченка, КНЛУ, ОНУ ім. І.Мечникова, КНТЕУ, КНЕУ, ДонНТУ, ХНЕУ, ЧНУ ім. Ю.Федьковича, ГДПІІМ, ДНУ ім. О.Гончара та РДГУ. Всі вони говорили насамперед про ситуацію із викладанням французької мови в їхніх навчальних закладах. Французьке бачення з питань вивчення та популяризації французької мови в Україні висловили Жіль Мамец – відповідальний за університетське співробітництво з Центральною, Східною та Південною Європою, Балканами, Туреччиною МЗЄС Франції, а також Петко Стайнов – делегований директор з питань наукової політики бюро Східної та Центральної Європи AUF.

На закінчення зустрічі аташе посольства Франції з питань університетського та наукового співробітництва Гійом Колен і аташе з питань співробітництва в галузі французької мови Франк Івер висловили задоволення з приводу організації такого круглого столу та сподівання на плідну співпрацю між університетами України та Франції.

Обговорення питань викладання французької та поглиблення співпраці між українськими та французькими ВНЗ було продовжено наступного дня на спільному семінарі  НТУУ "КПІ" та Міжуніверситетської агенції франкофонії.

Сергій Смольц

Міжуніверситетські зустрічі Франкофонії в Україні

19 і 20 березня в Національному технічному університеті України під патронатом Міжуніверситетської агенції франкофонії (AUF) відбудеться зустріч Ректорів університетів найбільш задіяних у розвитку вивчення французької мови та у французько-українському університетському співробітництві (серед яких 6 університетів-учасників AUF). Захід відбудеться в рамках Тижня Франкофонії, організованого спільно з посольствами країн-учасниць або країн-спостерігачів Міжнародної організації Франкофонії, а саме посольствами Швейцарії, Бельгії, Канади та за участі організації «Україна-Франція».

Перший день планується присвятити вирішенню «політичних» питань щодо переваг, які можуть отримати університети, розвиваючи викладання та вивчення французької мови. Другий день присвячено спільній роботі представників французьких та українських ВНЗ, відповідальних за розвиток двостороннього співробітництва, та представників факультетів французької мови.

Тиждень Франкофонії триватиме з 17 до 25 березня. В програмі передбачені зустрічі із творчою групою «Майстерні вітру», яка представить у Дніпропетровську, Харкові та Києві «аПерОЕЗІЇ» («les aPérOESIES» ) - поетичні уривки-оповідання, які передають поетичну красу мови. Мережа Альянс Франсез в Україні запропонує різноманітні заходи, серед яких виставка фотографій «Париж на Сені», концерти піаніста Алекса Ренара, співака Лорана Кузона та багато інших подій.

Дата події