Галерею портретів "Українці у світі" відкрито в КПІ

Експозицію портретів людей, які своєю працею й талантом змінили світ, 7 вересня 2011 року урочисто відкрито в НТБ нашого університету. Це зібрання з восьми з половиною сотень портретів видатних людей різних століть, народжених в Україні, пов'язаних з нею або тих, хто прославив її за кордоном, НТУУ "КПІ" отримав у подарунок від проекту "Українці у світі", ініціатором і натхненником якого є народний депутат України трьох скликань, член парламентського Комітету з питань культури і духовності, голова ВО "За помісну Україну" Петро Ющенко.

Місце для розміщення галереї обрано надзвичайно вдало: вона зайняла холи усіх поверхів Науково-технічної бібліотеки. Тож портрети українських гетьманів і державних діячів починаючи з княжої доби й до наших днів, інженерів і письменників, представників науки, культури та спорту обов'язково бачитиме кожний студент, аспірант, викладач чи науковий співробітник університету, оскільки всі вони користуються бібліотекою.

Галерея портретів Українці у світіВиступаючи на відкритті галереї, ректор університету М.З.Згуровський зауважив, що багато поколінь політехніків та гостей будуть вдячні за можливість ознайомитися з таким повним і цікавим зібранням. Він відзначив не лише науково-пізнавальну, а й виховну роль колекції: молоді люди матимуть змогу глибше розуміти свою історію, культуру, осмислити роль і місце українців у світовому прогресі, пишатимуться  своєю нацією, що, безумовно, вплине на формування їх світогляду, цілей та майбутнього. Представляючи зібрання, П.Ющенко зазначив, що галерея допомагає створити єдиний політичний портрет нації. Такі зібрання є державним атрибутом і вже існують у багатьох країнах світу. Проректор НПУ ім. Драгоманова Б.І.Андрусишин поділився досвідом використання подібного зібрання в навчально-виховній роботі студентів. У педуніверситеті подібну галерею розмістили дещо раніше, тож нині вона "допомагає у формуванні кадрів, які зможуть зробити відкриття". Студенти – майбутні педагоги – на основі зібрання готують курсові, дипломні, магістерські роботи, глибше вивчають історію науки і техніки, збагачуються духовно і розумово.

Після завершення церемонії відкриття галереї в залі №12 бібліотеки відбулася історико-культурна конференція "Українці у світі", на якій виступили ректор НТУУ "КПІ" академік НАН України Михайло Згуровський, народний депутат України Петро Ющенко, директор історико-археологічного музею "Прадавня Аратта-Україна" Олександр Поліщук, завідувачка кафедри історії факультету соціології і права НТУУ "КПІ" проф. Світлана Костильова, завідувачка кафедри української мови, літератури та культури факультету лінгвістики НТУУ "КПІ" Олена Онуфрієнко, доцент цієї ж кафедри Антоніна Березовенко та громадський діяч Петро Матіяшек.

Інф. "КП"