Легенда космонавтики Георгій Гречко відвідав Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут»

13 травня 2011 року зі студентами, викладачами та науковцями Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” зустрівся легендарний космонавт, двічі Герой Радянського Союзу, доктор фізико-математичних наук Георгій Гречко. Він розповів аудиторії про власний шлях у космос, про підготовку космонавтів, про різноманітні нештатні ситуації, що траплялися в космосі тощо. Навіть про дуже серйозні речі він говорив з таким м’яким гумором і так цікаво, що одразу підкорив аудиторію і «тримав» її добрих дві з половиною години. Тим більше, що й розповісти йому було що: після закінчення славнозвісного Ленінградського військово-механічного інституту (відомого також як «Воєнмех»), життя його було пов’язане з ракетною технікою та дослідженнями космосу.

Георгій ГречкоВласна космічна кар’єра Георгія Гречко почалася 1964 року, коли він як кандидат від славнозвісного ОКБ-1 (тепер це Російська ракетно-космічна корпорація «Енергія») був направлений на медичну комісію для включення до складу екіпажу першого тримісного космічного корабля «Восход». Утім до загону космонавтів він був зарахований пізніше – у 1968 році. Пройшов передпольотну підготовку в групі за програмою обльоту Місяця. В космосі побував тричі як бортінженер. Вперше – з 11 січня по 9 лютого 1975 року на космічному кораблі "Союз-17" - "Салют-4". Удруге – з 10 грудня 1977 року по 16 березня 1978 року на орбітальному комплексі "Союз-26" - "Салют-6" - "Союз-27". Під час того польоту він здійснив вихід у відкритий космос для перевірки працездатності стикувального вузла. Втретє Г.Гречко побував у космосі на орбітальному комплексі "Союз Т-14" - "Салют-7" - "Союз Т-13" з 17 по 26 вересня 1985 року. Упродовж довгого періоду він був володарем світового рекорду з тривалості перебування людини в космосі (134 дні 21 година).

У зустрічі в Київській політехніці також узяв участь другий президент України Леонід Кучма, минуле якого тісно пов’язане з космічними технологіями. Його спогади й міркування про перспективи розвитку космічної галузі в нашій країні стали цікавим доповненням розповіді Георгія Гречко.

Насамкінець легендарний космонавт відповів на численні запитання учасників зустрічі. Охоплювали вони широке коло проблем – від наукового передбачення катастроф планетарного масштабу до захоплення Гречко філателією. До речі, серед тих, хто підходив до встановленого в залі мікрофону, були як студенти, так і ветерани космічної галузі, й навіть п’ятикласниця – член відомого українського молодіжного об’єднання «Сузір’я».