Зварювальний факультет

Зварювальний факультет Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
Контактна інформація:
Адреса ЗФ: вул. Дашавська 6/2, корпус 23, 2 поверх, кімната 220, 03056, Київ, Україна

Телефони для довiдок: +380 44 204 92 21, +380 44 204 90 03
E-mail: zf[at]kpi.ua
URL:
Декан ЗФ: професор Фомічов Сергій Костянтинович

Кафедри зварювального факультету

Логотип ЗФЗавдяки видатним організаційним здібностям визначного вченого, засновника української школи зварювальників Євгена Оскаровича Патона Київ перетворився на найбільший у світі центр зварювальної науки. У 1948 році в КПІ був організований зварювальний факультет, який спочатку мав одну кафедру — зварювального виробництва, засновником та першим завідувачем якої був професор Є.О. Патон.

Як окрема структурна одиниця зварювальний факультет існував в КПІ до 1955 року, до об'єднання з механічним, а у подальшому - до утворення механіко-машинобудівного факультету. Відтворення зварювального факультету було здійснено з ініціативи академіка Б.Є. Патона у 1975 році. Одним з його організаторів та першим деканом був к.т.н., проф. А.М. Сливінський. В 1977 році було завершено будівництво корпуса для зварювального факультету загальною площою 6000 м2, з яких більше 300 м2 - складали лабораторії.

У 2008 році зварювальний факультет був сертифікований Національним органом Міжнародного інституту зварювання з навчання міжнародних інженерів-зварників.

Факультет готує фахівців, які маючи фундаментальну підготовку із загальноінженерних та спеціальних дисциплін, здатні розробляти новітні технології з'єднання сучасних матеріалів, включаючи біологічні субстанції, вирішувати нагальні задачі виробництва конструкцій з будь-яких матеріалів, а також розробки нової зварювальної техніки; впроваджувати автоматизовані та роботизовані комплекси, проектувати безлюдні технології виготовлення зварних конструкцій, проводити наукові дослідження в галузі зварювання та споріднених технологій. Навчальними планами передбачено виробничі практики, а для кращих студентів – стажування в провідних профільних закладах країн ЄС та США. На контрактній основі можливе отримання другої вищої освіти: економічної та за спеціальною програмою «Міжнародний інженер зварювання» ( IWE, International Welding Engineer ) з видачею міжнародного сертифікату; працює Спільний Українсько – Німецький факультет.

Працевлаштування спеціалістів забезпечене держзамовленням, індивідуальними замовленнями та вільним вибором. Випускники працюють керівниками, провідними спеціалістами підприємств нафтогазової, аерокосмічної, суднобудівної, металургійної, приладобудівної, машинобудівної та інших важливих галузей господарства; науковими дослідниками та розробниками досконалих зварювальних матеріалів, процесів, технологій; комп'ютеризованих та автоматизованих систем керування виробництвом.

Спеціальності та групи спеціалізацій ЗФ

  • 131 Прикладна механіка ДП
    • ** Технології та інжиніринг у зварюванні МС
    • ** Автоматизовані технологічні системи у зварюванні МС
    • ** Споріднені технології зварювання та ресурсозбереження МС

** спеціалізації
ДП – спеціальності, на які поширюються додаткові бали СДП і враховується галузевий коефіцієнт
МС – здійснюється набір на базі ОКР «молодший спеціаліст»