Міжнародна співпраця: нові угоди – нові можливості

Протягом останніх двох тижнів укладено дві важливі угоди про співпрацю НТУУ «КПІ» з європейськими університетами.

Перша була підписана 8 грудня після вручення ректору Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» академік НАН України Михайлу Згуровському на засіданні Сенату Варшавського університету технологій (ВУТ) відзнак Почесного доктора цього університету.

Рамкову угоду про спільне керівництво та надання наукового ступеня кандидата наук (доктора філософії) підписали ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський та ректор ВУТ Ян Шмідт. Метою її є встановлення принципів співпраці в царині спільного керівництва підготовкою кандидатської дисертації та спільної процедури з надання наукового ступеня кандидата наук (доктора філософії) обома університетами. В угоді визначено, що аспіранти (докторанти) проводитимуть свої дослідження під орудою двох керівників, по одному від кожного виша - партнера, причому аспірант (докторант) повинен буде провести мінімум 18 місяців у своєму ВНЗ та принаймні 12 місяців – у ВНЗ - партнері; що захист дисертації проводитиметься англійською мовою на відкритому засіданні перед об’єднаною комісією та інше.

Друга угода чи, точніше, меморандум був укладений під час організованої Конференцією ректорів академічних шкіл Польщі, Конференцією ректорів Німеччини та Спілкою ректорів ВНЗ України зустрічі ректорів, яка пройшла у Варшаві 14 - 15 грудня. Підписали його ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський, президент Магдебурзького університету імені Отто-фон-Геріке Йєнс Штракельян та ректор Вроцлавського університету технологій Тадеуш Вєцковський. Очільники трьох університетів оголосили про те, що досягнуто домовленостей про створення тристороннього спільного факультету з підготовки інженерів в галузі машинобудування та електротехніки. На виконання цих домовленостей буде створено робочу групу, що займатиметься розробкою та підготовкою пакету документів, необхідних для здійснення діяльності цього факультету з 1 вересня 2015 року.

Отже, зроблено ще один крок у напрямку налагодження прямих стосунків викладачів, науковців і студентів України з їх європейськими колегами.