Громадські охоронці порядку

Народні дружини в НТУУ “КПІ” відроджено на підставі розпоряджень голови КМДА та наказу ректора у вересні 1992 р. У 2000-му їх перейменували в громадські формування (відділення) з охорони громадського порядку. Начальником штабу пункту охорони громадського порядку в університеті є М.В.Трихліб, ветеран війни і Збройних сил.

У тісній взаємодії з працівниками правоохоронних органів району і міста, відділами міліції, воєнізованої охорони та підрозділами служби безпеки університету ці формування забезпечують охорону громадського порядку в навчальних корпусах, гуртожитках студмістечка і на території університету, а також збереження державних матеріальних цінностей і особистого майна студентів, викладачів і співробітників.

Відділення з охорони громадського порядку створені і працюють на 24 базових факультетах і інститутах. Крім цього, в університеті цілодобово працює спеціалізований підрозділ на базі служби безпеки університету (кількістю 40 осіб). Члени відділень проводять відповідну роботу з попередження правопорушень у навчальних корпусах, гуртожитках студмістечка і на території університету, у взаємодії зі стрільцями-контролерами забезпечують пропускний режим у гуртожитках та внутрішньооб’єктове патрулювання.

В університеті створено систему ефективної взаємодії між відділом міліції та підрозділами університету: ВОХР, службою безпеки, швейцарами навчальних корпусів, стрільцями-контролерами гуртожитків та органами студентського самоврядування і студентського профкому. Для забезпечення патрулювання території коштом університету придбано спецавтомобіль і 15 радіостанцій.

За підсумками роботи у 2006 р. громадські формування нашого університету, що налічують близько 300 членів, зайняли перше місце в районі, їм вдалося суттєво зменшити кількість вуличних правопорушень (до 30%, як зазначено у звіті).

За активну працю зі зміцнення законності та правопорядку у м. Києві, сумлінне ставлення до виконання обов’язків із захисту інтересів держави, прав і свобод громадян від злочинних посягань Штаб пункту охорони громадського порядку НТУУ «КПІ» нагороджено почесною грамотою, а М.В.Трихліба – відомчою заохочувальною відзнакою штабу Київського міського громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону.

Sep 27, 2007 || Автор: Інф. “КП”