Місто в країні Політех

Важко уявити кампус НТУУ "КПІ" без гамірливого містечка, з якого вранці вихлюпуються хвилі студентів, щоб розійтися по навчальних корпусах, а надвечір повертаються до своїх гуртожитків. За роки навчання помешкання силами пожильців набувають "домашнього" вигляду. А от загальним життєзабезпеченням і благоустроєм опікується адміністрація студмістечка й університету.

Щороку студмістечко приймає у свої стіни кілька тисяч нових мешканців, допомагає їм адаптуватися та влитися в колектив Київської політехніки. Поселення традиційно розпочинається 26 серпня. Йому передує важливий етап – підготовка до нового навчального року: ремонтні роботи в гуртожитках. Цього літа силами підрядних організацій та студентських будівельних бригад було виконано косметичні ремонти кімнат та блоків, коридорів та холів, кухонь, місць загального користування в гуртожитках. Загальна сума витрат склала 2,4 млн грн. Працювали 17 студентських будівельних бригад, а це майже 240 студентів.

У сімейному гуртожитку №22 відкрили дитячу кімнату, тепер малюки можуть бавитися та розвиватися під пильною увагою фахівців, поки батьки на навчанні. Було проведено низку заходів з оптимізації процесу оплати за гуртожиток: відкрито додаткове віконце в касі, впроваджено електронну он-лайн систему оплати. А ще оновили інтер'єри: придбали новий м'який (на 0,4 млн грн) та твердий (на 1,5 млн грн) інвентар.

Розміщення студентів у гуртожитках – це нелегка та копітка справа, оскільки важко задовольнити потреби молодих людей, які тільки полишили домашні умови та починають самостійне доросле життя. Підтримку при організації поселення надавали завідувачі й коменданти, соціальні працівники гуртожитків, з оформленням документів допомагали представники студентських рад. Служби експлуатації оперативно вирішували побутові негаразди.

У зв'язку з напруженою ситуацією з поселенням були підготовані додаткові місця для поселення студентів 1-го курсу в гуртожитках та профілакторії університету. Спільними зусиллями служб університету студентів-першокурсників розселили по гуртожитках за 5 днів. Це майже рекордні показники, оскільки цього року студмістечко прийняло близько 3000 нових мешканців. Загалом на території студмістечка проживає 12 698 студентів та аспірантів.

У гуртожитках збільшилась кількість пральних кімнат самообслуговування. На території студмістечка встановлено 9 контейнерів для роздільного збирання сміття. Проведено облаштування та озеленення прилеглих до гуртожитків територій. Спільними зусиллями адміністрації студмістечка та студентства наше місто стає кращим та затишнішим!

Поселення майже завершено, студмістечко розпочало буденне життя. У новому році заплановано багато заходів для розвитку та вдосконалення молоді. Студентів чекає цікаве дозвілля, сповнене нових вражень, приправлене смаком досягнень та перемог. Традиційно на політехніків чекають захоплюючі змагання "Лабіринт", "Естафета здоров'я", різноманітні спортивні та культурні заходи, екологічні акції, соціальні проекти. З оптимізмом дивимося в майбутнє та чекаємо нових ідей від нового покоління студентів!

Адміністрація студмістечка