У студентському містечку

Щороку на початку осені, коли влягаються абітурієнтські пристрасті, бліднуть літні емоції й студентство стає до навчання, у студмістечку університету розпочинається найгарячіша пора – поселення. Хоча, по справедливості, вона тут і не закінчується. Адже утримувати містечко з понад 13 тис. мешканців у робочому, тим більше комфортному для проживання стані – дуже непроста справа. На сьогоднішній день усі студенти НТУУ "КПІ", хто потребував помешкання, забезпечені житлом: 3014 першокурсників, 9493 студенти 2-5 курсів та 407 аспірантів.

Протягом поточного року на виконання наказу ректора в гуртожитках НТУУ "КПІ" було організовано і виконано комплекс заходів, спрямованих на покращення умов проживання студентів. За сухими рядками звітів про кількість покращень і їх вартість стоїть постійна копітка робота дирекції студмістечка, адміністрації університету та факультетів (інститутів). Та головне, щоб мешканці відчували турботу про себе.

Що змінилося на краще? Оновилися коридори гуртожитку №8; фасад гуртожитку №9; окремі приміщення гуртожитку №12; умивальні кімнати гуртожитку №14; стояк кухонь гуртожитку №16; окремі блоки гуртожитку №20; вхідна група гуртожитку №22; окремі житлові кімнати в гуртожитках № 6, 16, 19, 20, санаторії-профілакторії та ін. У гуртожитках № 1, 3, 4, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18, 19, 20 студентські будівельні загони влітку провели косметичні ремонти місць загального користування. З метою енергозбереження було частково замінено вікна на металопластикові в гуртожитках № 18, 19, 20.

У рамках програми проведення в Україні фіналу чемпіонату Європи з футболу "Євро-2012" капітально відремонтовано коридори, холи та ліфтові в гуртожитку №18. Наразі провадиться ремонт кухні в гуртожитку №9, кімнат загального користування гуртожитку №12, а також косметичний ремонт у гуртожитку № 22.

Добрі господарі щорічно свої помешкання оновлюють (підмальовують, як кажуть у народі). Тож косметичні ремонти стали звичним явищем у гуртожитках. Зокрема, "повеселішали" робочі кімнати в гуртожитках №14, 19; коридори гуртожитків №1, 4, 14, 19, 20; кімнати загального користування гуртожитків №3, 8; хол гуртожитку №13; ізолятори в гуртожитках №1, 15; кухня і підсобні приміщення в санаторії-профілакторії.

Для покращення побутових умов студентів у процесі підготовки гуртожитків до опалювального сезону було замінено частини трубопроводів системи опалення в гуртожитках №13 і 16; замінено трубопроводи водопостачання, а також сантехнічне обладнання на кухнях, в умивальних кімнатах і душових гуртожитку №13 та здійснено ряд інших заходів з поточного ремонту систем водо-, електро-, теплозабезпечення гуртожитків студмістечка.

Студмістечко також бере активну участь в упорядкуванні бази відпочинку "Політехнік", виконує роботи з облаштування скверів на своїй території тощо. Для покращення дозвілля студентів у торгово-побутовому блоці № 1 обладнано приміщення Асоціації студентських клубів.

Відомо, що зима, весна, літо, осінь, як і сесія та канікули, приходять за розкладом. Тож, шановні політехніки, щоб комфортно почуватися в гуртожитку, варто не лише сподіватися на покращення від адміністрації, а й самим турбуватися про утримання свого помешкання в придатному стані. Які б прикрощі не траплялися в студентські роки, з часом згадується лише світле і приємне. Так було, і так буде.

За інф. студмістечка