Адреса: м. Українка, Обухівського району, Київської області
Доїзд: маршрутним таксі від метро «Видубичі» до м.Українка.

У газеті КПІ «За радянського інженера» за 1957 рік повідомлялось, що 11 серпня 1957 року недалеко від міста Українка на правому березі красеня Дніпра-Славути в сосновому гаю відбулося відкриття інститутського спортивно-оздоровчого табору «Сосновий», який було побудовано під керівництвом тодішнього зав. кафедри фізичного виховання Сергія Івановича Каленчука. Тут були корпуси, палатки, дерев’яні будиночки, центр дозвілля, спортивні майданчики і секції. Відзначалось, що за перший рік існування тут відпочило 1500 студентів КПІ, а також студенти з Москви, Ленінграда, США. Як відзначалось у газеті, в «Сосновому» дуже гарно дихати, час пролітає весело і безжурно. В 70-80 роках минулого століття тут відпочивало багато викладачів і співробітників з сім’ями в дерев’яних будиночках. Табір виходив прямо до берега Дніпра, тоді ще не було дамби Канівського водосховища. Була чудова рибалка. Так, декан факультету хімічного машинобудування Д.Д.Рябінін ловив вудкою рибу на пшеницю, а доцент факультету електроакустики Г.С.Векслер – спінінгом. Ті, хто відпочивав у ці роки, згадують директорів цього спортивно-оздоровчого табору – І.К.Погурка, В.М.Міщенка, П.А.Усачова та інших.

У 90-х роках табір майже припинив існування. Друге народження на новому якісному рівні він отримав 14 липня 2008 року. Ділянка площею 5 гектарів, яку займає «Сосновий», за сприяння випускника теплоінженерного факультету КПІ, голови міської ради Українки Павла Генріховича Козирєва була передана в довічне користування НТУУ «КПІ». Тепер тут практично заново все побудовано. Із білої цегли побудовано чотири стаціонарні корпуси, три з них для відпочивальників, у четвертому знаходиться обслуговуючий персонал, медпункт, технічні служби. Побудовано корпус їдальні, яка може обслужити до 200 осіб, центр дозвілля, спортивні майданчики. Номери в корпусах на 2-3 особи. Тут створено комфортні умови: є санвузол, холодна і гаряча вода.

Територія оздоровчого табору прилягає прямо до вулиці Соснової міста Українки. Уся територія табору упорядкована, заасфальтовані всі доріжки, встановлені і пофарбовані дерев’яні лавочки, встановлені світильники, посаджені квіти, розчищені кущі та дерева на території. Окрім сосен тут ростуть листяні та фруктові дерева.

На Дніпрі упорядкований пляж, розчищені кущі, місця для купання в Дніпрі. Тут затишок, дихання Дніпра, свіже чисте повітря, співають птахи. Любителі рибалити ловлять рибу в Дніпрі, в Стугні і в Козинці.

Для створення бібліотечки табору доцент М.М.Кобак передав свою бібліотечку під назвою «Советский детектив». Нині з ініціативи голови профбюро бібліотеки Г.П.Межевич і заступника директора бібліотеки В.М.Волинець відібрані кращі художні твори для бібліотеки «Соснового» із книг, переданих у дар бібліотеці від батьків колишньої співробітниці бібліотеки Жанни Олександрівни Габінської. Слід відзначити таке нововведення, як «Відпочинок вихідного дня»: за бажанням можна приїздити в суботу чи неділю і відпочивати в «Сосновому».

В.Г.Дригайло, директор бібліотеки