Питання, як зробити виробництво раціональнішим, як отримувати максимум при мінімальних ресурсах, хвилювало завжди. Про те, що таке дешева гарантована якість, знає викладач кафедри хімічного, полімерного та силікатного машинобудування  ІХФ НТУУ «КПІ», кандидат технічних наук, доцент, відповідальний кафедри за спеціалізацію «Системи автоматизованого проектування обладнання підприємств будівельних матеріалів», автор і співавтор близько 120 наукових робіт Валерій Юрійович Щербина.

Розроблені дослідником математичні моделі дають змогу створювати нові, більш економні, екологічно чисті ресурсозберігаючі технології, які дозволять суттєво підвищити ефективність використання палива, а також знизити енерго- та металоємність машин та апаратів, що проектуються. Так з’являється принципово нова – «економна» техніка.

У розробках Валерія Юрійовича зацікавлені підприємства хімічного, нафтопереробного, харчового, будівельного та інших промислових комплексів України.

Своїми науковими здобутками Валерій Юрійович завдячує Ігорю Михайловичу Федоткіну, керівнику його дипломної роботи і кандидатської дисертації, а також Олександру Сергійовичу Сахарову (завідувач кафедри 1986–2001 рр.), які завжди підтримували вченого в його наукових пошуках.

Педагогічна діяльність викладача не обмежується викладанням у нашому «КПІ». Валерій Юрійович є організатором і активним учасником міжнародної програми співпраці між кафедрою хімічного, полімерного та силікатного машинобудування і провідними вишами Китаю (Уханьський технологічний університет і Сяминський політехнічний інститут).

Програмою передбачено поїздки провідних фахівців кафедри до КНР, а також китайських фахівців до НТУУ «КПІ», під час яких проводяться гостьові лекції та екскурсії на провідні підприємства галузі, виконуються спільні наукові дослідження.

Спільна праця  дозволяє об’єднати потужну технічну базу КНР і результати теоретичних досліджень, виконаних у НТУУ «КПІ».

За останні роки з гостьовими лекціями китайські ВНЗ відвідало чимало викладачів кафедри, серед яких і Валерій Юрійович Щербина (2003, 2006, 2008).

В.Ю.Щербина спільно з науковцями Китаю опублікував понад 20 наукових робіт, які представлені в наукових журналах, на міжнародних конференціях і патентах України та КНР.

Валерій Юрійович має гарні стосунки зі студентами. З усмішкою він згадує випуск студентів кафедри 1994 р., зокрема Вадима Науменка, який щороку примудряється зібрати всю групу на традиційну зустріч випускників. До дружніх розмов за чашкою кави разом з іншими викладачами долучається і Валерій Юрійович.

Провідний науковець користується повагою серед колег і студентів.

Анюта Камонгар