Провідний професор Університету Онтаріо Ігор Піоро став Почесним доктором НТУУ «КПІ»

3 червня на засіданні Вченої ради перший проректор університету академік НАН України Юрій Якименко вручив диплом, мантію і памятний знак Почесного доктора НТУУ «КПІ» професору факультету енергетичних систем і ядерної науки Технологічного інституту Університету Онтаріо (Канада) Ігорю Леонардовичу Піоро.

Ігор Піоро має з НТУУ «КПІ» давні і міцні стосунки. В 1979 році він закінчив його теплоенергетичний факультет і з тієї пори контактів з університетом практично не переривав. Співпрацює з викладачами і дослідниками свого факультету. Неодноразово сприяв НТУУ «КПІ» в питаннях розширення міжнародної співпраці в галузі підготовки фахівців з ядерної енергетики.

Ігор Піоро є дійсним членом Американського товариства інженерів-механіків ASME, Американського ядерного товариства, Канадського товариства інженерів-механіків (CSME). Він – автор 306 публікацій – 8 технічних книг, 9 розділів в енциклопедіях, інструкціях і книгах; 67 статей в реферативних журналах, 156 доповідей на міжнародних і національних конференціях і симпозіумах; 26 патентів і винаходів; 41 фундаментальної технічної праці. Має нагороди Канадського ядерного товариства освіти та комунікацій, відзнаку дослідницького центру UOIT у категорії «Старший дослідник»; ICONE Американського товариства інженерів-механіків (ASME), відділу ядерної інженерії (NED) за багаторічну самовіддану працю та участь у міжнародних конференціях з ядерної енергетики (ICONE); медаль Української академії наук за кращу наукову роботу молодого науковця та інші. У 2006 році Ігор Піоро відзначений Сертифікатом оцінки відділу ядерної техніки ASME (Американського товариства інженерів-механіків) за цінний внесок в організацію технічної програми та за сприяння успішному проведенню конференції ICONE-14, у 2007 році отримав Сертифікат оцінки від організаторів ICONE-15 за цінний внесок в організацію технічної програми та за сприяння в успішності конференції. У 2008 році нагороджений Сертифікатом оцінки відділу ядерної техніки ASME (Американського товариства інженерів-механіків) за заслуги на посаді голови керівного комітету, голови технологічної програми та головного доповідача на ICONE-16 та іншими відзнаками.

У 2008 році книга «Процеси переносу в двофазних термосифонних системах. Теорія і практика» (Transfer Processes in Two-Phase Thermosyphon Systems. Theory and Practice) за авторства Безродного М.К., Піоро І.Л. та Костюка Т.О. отримала першу премію НТУУ «КПІ» як краща технічна книга 2007 року.

«Усі мої здобутки я хотів би розділити з моїми вчителями, – наголосив, виступаючи після вручення йому відзнак Почесного доктора НТУУ «КПІ», Ігор Піоро. – Саме завдяки їм мені вдалося здобути чудову освіту і реалізуватися як досліднику. Працюючи в Канаді, я ніколи не забував свого університету, своїх викладачів і сокурсників, і ніколи не втрачав зв’язків з моїм факультетом».

Після церемонії нагородження професор Піоро виступив перед членами Вченої ради НТУУ «КПІ» з доповіддю «Сучасний стан світової електроенергетики», в якій розповів про обсяги генерації та використання електроенергії на душу населення в різних країнах світу, зміни у структурі світової енергетики й про тенденції її подальшого розвитку.