Щороку у травні Народна хорова капела КПІ звітує перед глядачами. Цього разу звітний концерт, який відбувся 23 травня у залі засідань Вченої ради, відрізнявся від виступів попередніх років. У ньому взяли участь ще два колективи – з естонського міста Тарту та хор ветеранів капели КПІ.

Дійство розпочалося звуками волинки, під яку вийшли естонські студенти – чоловічий хор Тартуського університету. Спочатку вони виконали студентський гімн “Gaudeamus igitur”, який дружно підхопили слухачі із зали. Та й не дивно – адже переважна більшість із них – колишні студенти КПІ та учасники хорової капели.

Потім хор з Естонії виконував різноманітні твори, переважно обробки народних пісень. Виступ гостей глядачі вітали дуже тепло. І не лише тому, що виконання, як кажуть, було на висоті. Саме слово “Тарту” викликало у багатьох приємні спогади. У вже далекому 1974 р. хорова капела КПІ брала участь у Святі пісні, що проходило в Тарту, і в залі було чимало учасників того незабутнього пісенного єднання. Ветеран хорової капели КПІ Сергій Цушко привітав гостей віршем:

Сьогодні тут – Співоче Поле,

і усмішки, й пісні, і жарти.

І не забудуться ніколи

свята пісенні, Таллінн, Тарту.

Тут через відстані і роки

співає молодість сама:

“Реве та стогне Дніпр широкий”

і гордий гімн “Мu іsamаа”.

Тут обнялися покоління.

І в щирій хоровій фієсті

лунає: “Слава Україні!”

А відгуком: “Еlagu Ееstі!”

Потім під керівництвом хормейстера Юлії Аксент виступила Народна академічна хорова капела КПІ. На початку травня капела брала участь у Міжнародному фестивалі духовної музики, що відбувся у м. Бєлосток (Польща), де посіла перше місце. Глядачі теж належним чином оцінили майстерність студентів КПІ.

Завершив концертну програму виступ хору ветеранів хорової капели КПІ, яким керує випускник КПІ, заслужений артист України О.І.Жигун. Ветерани виконали ряд класичних хорових творів, які в різні роки виконувала хорова капела КПІ. На завершення прозвучав “Марш КПІ”, його теж співав увесь зал. Півстоліття тому музику і слова цього маршу написав учасник хорової капели Володимир Дмитрович Чубинський. А сьогодні його звуки щогодини лунають з годинника над першим корпусом КПІ.

Загалом, вийшло чудове свято хорового співу, що поєднало і молодь, і ветеранів, і гостей з-за кордону.

У цьому році виповнюється 60 років з дня заснування хорової капели КПІ. Ветерани і молодь готуються гідно відзначити цю дату. Можна вважати, що концертом наприкінці травня святкування розпочалося.

Jun 8, 2007 || Автор: В.Миколаєнко