Пішов з життя Олександр Сергійович Болтенко

Людина, якій КПІ завдячує дивовижним знайомством з історією космосу.

Адже 2008 року Олександр Сергійович очолив новостворений відділ історії авіації та космонавтики нашого університету й наповнив його унікальними експонатами.

Своє життя Олександр Болтенко, підполковник у відставці, присвятив космосу. 20 років він прослужив на космодромі Байконур. Спершу — обслуговував пускове устаткування і брав участь у підготовці та пуску ракет С. П. Корольова Р-9. 1969 року його призначили начальником розрахунку ракетних двигунів корекції та гальмування автоматичних міжпланетних станцій (АМС). Згодом Болтенко став командиром експлуатаційно-технічної роти, бійці якої обслуговували всі системи життєзабезпечення військових частин і стартових споруд Байконуру.

Невдовзі Олександр Сергійович уже керував комплексом передстартової підготовки космонавтів Байконуру, куди екіпажі прибувають за два тижні до відльоту в космос і повертаються з орбіти для проходження реадаптації організму до земних умов.

2002 року Олександр Болтенко очолив Київську раду ветеранів космодрому Байконур, 2005-го – став головою Київської об’єднаної ради ветеранів космодромів Байконур, Капустин Яр, Плесецьк.

Спільнота КПІ ім. Ігоря Сікорського зі смертю Олександра Болтенка зазнала непоправної втрати. Співчуваємо рідним і близьким цієї легендарної людини, пам’ять про яку навіки закарбована в історії української космонавтики.