[до 31.03.2020] Конкурс CERIC-ERIC щодо надання доступу до інтегрованих мультидисциплінарних інструментів дослідження матеріалів та біоматеріалів

CERIC – це Центральноєвропейський консорціум Європейської дослідницької інфраструктури (ERIC), який забезпечує дослідникам вільний доступ до найкращого устаткування (інструментів CERIC) у 9 країнах: Австрії, Італії, Польщі, Румунії, Сербії, Словенії, Угорщині, Чеській Республіці, Хорватії. Метою CERIC-ERIC є допомога науці та промисловості максимально швидко просуватися в усіх галузях матеріалів, біоматері­алів та нанотехнологій.

У період з 2014 по 2017 рік на конкурси щодо надання вільного доступу до CERIC-інструментів надійшло 496 заявок від дослідницьких груп 40 країн світу, з яких було обрано та задоволено 324.

CERIC-ERIC пропонує дослідникам доступ через єдину "точку входу" до понад 50 різних та взаємодоповнюючих сучасних інструментів CERIC, методик та лабораторій. Детальний опис інструментів для експериментальних досліджень, які доступні у CERIC, наведено за посиланням.

Особливості доступу до CERIC-інструментів у нинішньому конкурсі

Ознайомитись із пропозицією інструментів CERIC для вільного доступу у цьому семестрі можна за посиланням.

Перелік інструментів CERIC, на які приймаються заявки на одноінструментальні дослідження, наведено на сайті.

Звертаємо увагу на те, що відтепер приймаються заявки на одноінструментальні дослідження на всіх інструментах CERIC (та на всіх довжинах променів), якими обладнані Будапештський нейтронний центр та Національний центр синхротронного ви­промінювання Ягеллонського університету "Solaris", м. Краків. Дізнатися більше про інші методи, що доступні в польському закладі, можна на вебсайті "Solaris".

Через технічне вдосконалення Словенського центру ядерної магнітно-резонансної (ЯМР) спектроскопії в Любляні для досліджень на спектрометрах ЯМР буде запропоновано обмежений час.

Хто може брати участь

Дослідники з будь-якої країни можуть подати заявку на вільний (і безкоштовний)  доступ до CERIC-інструментів за умов опублікування результатів та визнання внеску CERIC. CERIC також підтримує мобільність двох користувачів за кожною заявкою, а крім того, пропонує винагороду за високоякісні публікації з відкритим доступом.

Дослідникам з деяких країн, включаючи Україну, надаються преференції в рамках проєкту ACCELERATE європейської програми "Горизонт 2020". Преференції передбачають безкоштовну персоналізовану підтримку підготовки проєктної заявки, плану досліджень  та вимірювань, а також допомогу у проведенні  аналізу даних та публікації результа­тів. Детальніше – на сайті .

Як подати заявку

Проєктну заявку слід подавати в режимі онлайн через Віртуальний об'єднаний офіс (VUO) за посиланням. Найкращі проєкти будуть обрані незалежною міжнародною експертною групою шляхом експертної оцінки. Більше інформації дивіться за посиланням.

Терміни подання

Конкурс проводиться у 2 кроки:

  • Крок 1. Термін – до 2 березня о 17 год. за центральноєвропейським часом.
  • Крок 2. Термін – до 31 березня о 17 год. за центральноєвропейським часом.

Перший крок дозволяє попередньо оцінити заявку і, якщо необхідно, за два тижні провести редагування на основі коментарів експертів для остаточного подання у другий термін. Хоча ми пропонуємо скористатися попередньою оцінкою, досвідчені користувачі можуть вирішити направити свої пропозиції безпосередньо у другий термін.

Шановні дослідники! Звертаємо вашу увагу на те, що конкурси CERIC-ERIC щодо надання до­ступу до інтегрованих мультидисциплінарних інструментів дослідження матеріалів та біомате­ріалів проводяться двічі на рік. Плануючи експериментальні дослідження, відвідуйте вебсайт CERIC-ERIC, підписуйтесь на новини сайту.

Більше інформації дізнайтесь за посиланням