Зустріч з представниками Міністерства науки і технологій Держави Ізраїль

Головний науковий співробітник Міністерства науки і технологій Держави Ізраїль, голова ізраїльської сторони Спільного Українсько-Ізраїльського комітету з науково-технологічного співробітництва Олександр Блай та голова Департаменту з питань міжнародних відносин з країнами Східної Європи та Північної Америки цього Міністерства, секретар ізраїльської сторони Спільного Українсько-Ізраїльського комітету з науково-технологічного співробітництва Барак Гатеньо обговорили з керівництвом КПІ ім. Ігоря Сікорського перспективи українсько-ізраїльської співпраці у сфері науки та технологій та, зокрема, співпраці українських технічних вишів, насамперед КПІ, з технічними університетами Ізраїлю.

Участь у зустрічі, що відбулася 26 листопада, взяли начальник відділу міжнародних науково-дослідних програм і проектів головного управління науково-технічного розвитку директорату науки Міністерства освіти і науки України Андрій Остапенко, перший проректор університету академік НАН України Юрій Якименко, заступник керівника департаменту міжнародного співробітництва КПІ Євген Поліщук, директор департаменту інновацій та трансферу технологій Олег Білецький та інші.
«Це мій перший візит до Київського політехнічного інституту, але не перший до політехнічних вишів. Я співпрацюю з ізраїльським Техніоном та іншими технічними університетами моєї країни. І я добре знаю, що такі університети – це важливі центри технічних досліджень та інновацій. Я вірю, що співробітництво таких центрів – це важлива складова міжнародного партнерства. Адже наука не має кордонів! І разом ми можемо зробити життя трохи кращим», – так розпочав розмову з українськими колегами Олександр Блай.

Відновлення широкої науково-технічної співпраці є дуже важливим як для України, так і для Ізраїлю, про що, до речі, свідчать результати першого засідання Спільного українсько-ізраїльського Комітету з питань науково-технологічного співробітництва, яке відбулося в МОН напередодні – 25 листопада. Утім, у КПІ вона і не переривалася, і про це нагадав учасникам зустрічі Юрій Якименко. Він наголосив, що співпраця з науковцями Ізраїлю завжди є плідною і цікавою, й нагадав про деякі спільні проєкти. Окрім того, гостям було продемонстровано ролик про інноваційну діяльність в КПІ.

З презентацією Міністерства науки і технологій Держави Ізраїль виступив Олександр Блай. Це Міністерство є, за його словами, містком між ізраїльськими науково-дослідними організаціями та промисловістю. Його метою є забезпечення якнайшвидшого впровадження новітніх розробок у виробництво з одного боку, і сприяння науковим дослідженням у найперспективніших напрямах – з іншого. Окрім того, Міністерство ініціює налагодження контактів, пов’язаних з реалізацією спільних наукових проєктів, як на рівні уряду Ізраїлю та урядів інших держав, так і з міжнародними науковими організаціями. А ще – визначає пріоритети в підтримці наукових програм. Пріоритети ці щороку дещо змінюються, свідченням чому стали дані про долю інвестицій, що їх виділяє Міністерство на фінансування тих або інших напрямів досліджень, на 2019 та 2020 роки. Утім, значна частка інвестиції все ж таки постійно спрямовується на підтримку проєктів, пов’язаних з розвитком сучасних технологій. Отож серед пріоритетів 2019 року були нанотехнології, дослідження в галузі штучного інтелекту, ядерної фізики, науки про життя тощо, на рік 2020 – робототехніка, створення медичного обладнання, нові матеріали, квантові технології та інші.

Після завершення зустрічі гості ознайомилися з історичною частиною університетського кампусу та оглянули експозиції Державного політехнічного музею при КПІ.