Знайомтесь: переможець університетського конкурсу "Молодий викладач-дослідник 2016" Ігор Вікторович Ночніченко – к.т.н., ст. викладач кафедри прикладної гідроаеромеханіки і механотроніки ММІ, член спілки інженерів-механіків КПІ ім. Ігоря Сікорського.

До Київської політехніки юнак вступив після закінчення (з відзнакою) Міжрегіонального вищого професійного училища автомобільного транспорту та будівельної механізації м. Києва  за спеціальністю "Експлуатація та ремонт підйомно-транспортних, будівельних та дорожніх машин і обладнання", де здобув кваліфікацію молодшого спеціаліста з інженерної механіки.

Під час навчання в магістратурі під керівництвом д.т.н., проф. О.В.Узунова разом зі студентами І.Ліберацьким, О.Галецьким та Є.Шалімовим брав участь у розробці діючого макету систем автоматики літака для виконання лабораторних робіт з курсу "Механотроніка". Макет було представлено в столиці Естонії Таллінні на форумі "Robotex 2008".

Після закінчення навчання в аспірантурі у 2013 р. успішно захистив кандидатську дисертацію на тему "Підвищення термостабільності гідравлічного амортизатора" (наук. керівник – проф. О.В.Узунов). 

І.В.Ночніченко на високому рівні проводить лекційні, практичні та лабораторні заняття з таких дисциплін: "Експлуатація та діагностика гідропневмосистем", "Технологія виготовлення і діагностика систем гідропневмоприводів"; веде активну роботу з відновлення та модернізації існуючої лабораторної бази кафедри.

Результати наукових розробок І.Ночніченка знайшли своє відображення в більш ніж 76 різноманітних за тематикою наукових працях: це і воднева енергетика, і гідродинамічна кавітація, що супроводжується гідро- та сонолюмінісценцією, і феромагнітні демпферні пристрої, і термостабільні демпферні пристрої, а також візуалізація та моделювання течії рідини в елементах гідроприводу й клапанно-дросельних трактів і застосування електрогідравлічного ефекту.

Чимало сил віддає науковець вихованню молодого покоління студентів та учнів, виступає науковим керівником магістрів. Результати досліджень доповідаються на науково-технічних конференціях міжнародного та загальноуніверситетського рівнів. Студентами та учнями – вихованцями І.Ночніченка – отримано більше дев'яти дипломів за участь в олімпіадах та конкурсах. Зокрема, магістранта Володимира Сідлецького нагороджено дипломом ІІ ступеня у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт студентів з дисципліни "Системи автоматизованого проектування та комп'ютерного моделювання в машинобудуванні".

Ігоря Вікторовича, як викладача кафедри ПГМ, залучено до проведення занять в "Осінній школі мехатроніки", що відкрила свої двері для учнів старших класів ліцеїв, гімназій та середніх шкіл. Він читає курси з електротехніки та моделювання. І.Ночніченко виступає експертом у першому в Україні конкурсі від "Worldskills Ukraine" в компетенції "Мехатроніка", бере активну участь в організації та проведенні Всеукраїнської студентської олімпіади "Мехатроніка в машинобудуванні".

У 2016 р. І.Ночніченко заснував на кафедрі ПГМ науковий гурток "Системи автоматизації", в результаті плідної роботи якого вже підготовлено двох переможців олімпіад з фізики від Малої академії наук – учнів 9-10 класів Михайла Довгополого та Миколу Кисіля. Життєве кредо наставника: максимум зусиль для розвитку та розкриття творчого потенціалу молоді.

Ще зі студентських років Ігор Вікторович активно співпрацює з ОКБ "Шторм" та РТФ, які всебічно сприяють та підтримують його розробки, виготовлення дослідних експериментальних зразків та макетів. Результати роботи  І.В. Ночніченка відзначено Дипломом ректора за вагомий внесок та винахідницьку діяльність.

Ігор Вікторович також бере активну участь в ініціативній тематиці на замовлення волонтерів АТО – "Розробка та дослідження пневмогідравлічного демпфера штучного суглоба протеза", за результатами якої виготовлено дослідні зразки протезів та демпферних пристроїв.

Є всі підстави сподіватися, що попереду у науковця ще багато звершень і перемог.

О.Ф.Луговський, завідувач кафедри ПГМ