17-18 лютого 2009 р. в м.Стамбулі (Туреччина) відбулося чергове засідання виконавчої ради мережі університетів Чорноморського регіону (BSUN) на чолі з Президентом BSUN ректором НТУУ “КПІ” М.З.Згуровським. Члени виконавчої ради представляли 11 країн Чорноморського регіону.

На засіданні виконавчої ради було розглянуто питання стратегії, план дій, пріоритетні напрями розвитку та проекти, з якими мережа із 120 університетів Чорноморського регіону здійснює інтеграцію в європейський простір.

На цьому засіданні до складу BSUN було прийнято 5 українських університетів: Кримський державний гуманітарний університет, Дніпропетровський університет залізничного транспорту, Черкаський національний університет ім. Б.Хмельницького, Одеський державний екологічний університет, Приазовський державний технічний університет.

У ході дводенної роботи виконавчої ради Президент BSUN М.З.Згуровський мав зустрічі з Генеральним секретарем ПАЧЕС Олексієм Кудрявцевим, Генеральним секретарем ОЧЕС Леонідасом Крисантопоулосом та членом Ради Європейської асоціації університетів доктором Гулсун Сагламер.

Під час зустрічей університети країн Чорноморського регіону були запрошені до виконання нового європейського проекту “Європейський інститут інновацій та технологій”, який є аналогом американського університету “Массачусетський технологічний інститут”. Цей проект у Чорноморському регіоні буде виконуватися в рамках Програми ОЧЕС “Синергія Чорного моря”. Зокрема, університети України буде запрошено взяти участь в таких проектах цієї Програми: “Зміна клімату” та “Енергетика сталого розвитку”.