7-8 березня в центрі EXPO XXI (Варшава, Польща) відбулася міжнародна виставка вищих навчальних закладів Perspektywy 2008. Україна цього року була почесним гостем заходу.

Сьогодні Perspektywy – це один з найбільших та найвідоміших освітніх заходів у Польщі, який щорічно привертає увагу майже 400 експонентів та близько 55 000 відвідувачів. Традиційно на кожній виставці обирається одна країна для особливого відзначення – вона отримує велику виставкову площу та широку медійну підтримку. Раніше почесними гостями були Іспанія (2007 рік), Німеччина (2006) та Австралія (2005).

Україну на виставці представляли більше 25 університетів та інститутів, значну підтримку надало і Міністерство освіти та науки. Участь брали також вищі навчальні заклади з Австралії, Канади, Данії, Великобританії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Ірландії, Італії, Іспанії, Нідерландів, Туреччини та інших країн. Значна кількість учасників представляла не тільки стандартні освітні програми, але й пропонувала підготовчі курси та післядипломне навчання (PhD, MSc, MBA тощо).

На урочистому відкритті виставки були присутні міністр освіти Польщі Катажина Халл, заступник міністра науки та вищої освіти Польщі професор Єжи Душинський, перший заступник міністра культури Польщі Петр Жуховський, голова правління Союзу ректорів технічних ВНЗ України, ректор НТУУ «КПІ» професор Михайло Згуровський, перший заступник міністра освіти і науки України Олександр Грабельник та інші почесні гості. Як зазначили польські представники, Варшава прагне бути відкритим містом для освіти та культури для всіх учених і молодих науковців, і докладає до цього багато зусиль.

Під час виставки також було проведено «Круглий стіл» ректорів польських та українських ВНЗ і підписано договір про співробітництво Конференції ректорів польських технічних університетів (Conference of Rectors of Polish Technical Universities – CRPUT), який передбачає поглиблення співпраці між двома сторонами. Крім того, під час проведення заходу було підписано договір між НТУУ «КПІ» та освітнім фондом Perspektywy про створення Українсько-Польського центру в м. Києві.

Антон Несхозієвський, студент ВПІ