Ви є тут

Мусієнко Володимир Оникійович: людина, небайдужа до краси


2007.10.26 персональна виставка живопису Володимира Оникійовича Мусієнка

Із 26 жовтня в картинній галереї ЦКМ НТУУ “КПІ” експонується персональна виставка живопису Володимира Оникійовича Мусієнка. На урочисте відкриття завітали, крім політехніків, гості художника, зокрема голова Черкаського земляцтва, депутат Верховної Ради України К.В.Бойко.

Володимир Оникійович – кандидат технічних наук, доцент Київського національного університету технологій та дизайну, автор понад 50 наукових праць. Мав 15 персональних художніх виставок у Києві та по Україні. Його роботи знаходяться у приватних колекціях Аргентини, Австралії, Німеччини, Франції, Канади, США, Греції, Іспанії, Ізраїлю, Росії, а також у Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського, Черкаському обласному художньому музеї, Корсуні-Шевченківському державному історико-культурному заповіднику, якому художник подарував значну кількість своїх робіт, за що йому було присвоєно почесне звання “Лицар-благодійник” міста Корсуня-Шевченківського.

Народжений в українському селі, Володимир Оникійович зізнається у вічній шані до сільських краєвидів. Низенькі охайні мазанки під солом’яною стріхою, квітучі соняхи, стіжки сіна є “головними героями” його картин “Сонячні квіти”, “Хутір Тихі Верби”, “Вершина літа”.

Живучи в Києві, художник віддає данину цьому прекрасному місту, його історичним місцям, церквам та дзвіницям, з фотографічною точністю передаючи милі серцю куточки.

Експоновані марини свідчать про любов художника до морських пейзажів, до бурхливої стихії, коли хвилі піняться, вдаряючи об скелястий берег, клубочаться хмари, віщуючи бурю, а горизонт губиться між водою та захмареним небом. Таке море бачимо в роботах “Берег моря”, “Поміж небом і водою”, “Перед штормом”.

У квіткових натюрмортах майстер надає перевагу бузку. Органічно поєднуються ромашки з волошками в серпанку колосків. Пробує свої сили художник і в портретному жанрі. Експонується “Автопортрет” та портрети батька і матері митця.

Картини В.О. Мусієнка несуть радість життя. Розмаїття природи, її велич і краса, сільські та морські пейзажі – все насичене любов’ю. Його картини здатні зачепити в душах глядачів потаємні струни своїм ліричним баченням і сприйняттям природи. Мабуть, немає людини байдужої до її краси. Та для Володимира Оникійовича милування краєвидами стало не просто живописним хобі, а сенсом життя в його вічних пошуках гармонії.

Виставка триватиме до 24 листопада, тож усі охочі зможуть відвідати її.

Автор: Інформація картинної галереї

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій