Анатолій Юрійович Мокренко народився 22 січня 1933р. в багатодітній сільській родині у селищі Терни Недригайлівського району на Сумщині. Хлопчиною пережив війну, окупацію, розруху і голод. Здобувши фах інженера-геолога в Київському політехнічному інституті (1956), вісім років працював в експедиціях на Кавказі, Північному Уралі, в Криму та Карпатах, а також на Півдні України. Одночасно навчався в Київській державній консерваторії, яку закінчив в 1963 році (у Миколи Зубарєва, Олександра Гродзинського).

У 1968-1996 роках А. Мокренко – соліст Державного академічного театру опери та балету УРСР імені Т. Шевченка, гастролював на оперних та концертних сценах кількох десятків країн світу, а з 1991 до 1999 року обіймав посаду гендиректора і художнього керівника Національної опери України.

У репертуарі співака понад 40 провідних оперних партій, сотні пісень та романсів, записів на радіо, телебаченні, платівках. У кількох фільмах він знімався і як актор: «Лючія ді Ламмермур», «Тигролови», «Чорна Рада», «Пост і княжна», «Братство», «Богдан Хмельницький». Автор двох книг та понад сотні публікацій мистецької і українознавчої тематики.

Кавалер орденів Дружби народів. Ярослава Мудрого, Володимира Великого і багатьох інших державних нагород та відзнак.

1991—1999 — генеральний директор і художній керівник Національної опери України імені Тараса Шевченка.

Нині Анатолій Юрійович Мокренко – професор Київської національної музичної академії імені П. Чайковського, ініціатор та голова журі фестивалю дитячих хорів «Співаймо разом», який щороку відбувається в його рідних Тернах.

Випускник КПІ 1956 року