Кулик Ганна Миколаївна вишивала узори свого життя

Це саме про Ганну Миколаївну Кулик, доцента ФМФ. Родом вона з Івано-Франківщини – краю самобутніх народних майстрів та вишивальниць. Першою вишивкою 5-річної Ганнусі стала простенька трояндочка на шматку старого простирадла. І запам'ятала її на все життя, бо замість очікуваної похвали від дорослих отримала суворий, незважаючи на її юний вік, розбір помилок. З часом набула майстерності, оволоділа різними видами вишивання. Стала вправним майстром, навіть виконувала радянську "норму" в місцевій артілі художньої вишивки – 6 рушників чи 4 чоловічі сорочки за місяць роботи.

Вишивала вона й узори свого життя, пройшовши шлях від студентки фізико-математичного факультету Чернівецького держуніверситету до кандидата фізико-математичних наук, доцента кафедри математичної фізики, чиї заняття з вищої математики, лінійної та векторної алгебри, диференціального та інтегрального числення й ін. із задоволенням відвідують студенти. Вони поважають свого наставника за професійні та людські якості, бажання завжди стати у пригоді й щиро спілкуються не лише на математичні теми. Як чуйну, уважну людину цінують Ганну Миколаївну колеги. Діляться з нею своїм життям-буттям, адже вона є профспілковим лідером факультету, вміло і по-діловому допомагає вирішувати побутові та інші питання. Має відзнаки за багаторічну профспілкову діяльність. 

На осінній виставці "Таланти КПІ" роботи Г.М.Кулик визнали кращими та присудили їй перше місце в номінації "Вишивка". Серед інших відвідувачі запам'ятали художнє полотно "Водоспад", виконане хрестиком, де на тлі розкішної природи стрімко спадають прозорі потоки води, граючи відблисками. Кольори й відтінки підібрано так бездоганно, що виникає реальне відчуття, ніби зараз з картини бризнуть вологі краплі.

А ви знали, що полотно хрестиком починають вишивати з лівого нижнього кута? Що на вишиту картину формату А3 "йде" понад 80 тис. хрестиків? Що "низинка" є єдиною технікою, де лицьовий бік вишивки утворюється з виворотного боку? Багато цікавого й корисного можна дізнатися, поспілкувавшись із Ганною Миколаївною. Хай не втомлюються її руки доносити до нас прекрасне. Хай не вигорає душа і не тьмяніють мудрі очі. Хай стелиться довга життєва дорога.

Н. Єлізарова