Віктору Георгійовичу Кравцю – 80!

9 жовтня 2017 р. виповнилося 80 років професору кафедри геобудівництва та гірничих технологій Інституту енергозбереження та енергоменеджменту Віктору Георгійовичу Кравцю.      

В.Г.Кравець – доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1991 р.), голова спеціалізованої вченої ради Д.26.002.22 при КПІ ім. Ігоря Сікорського, член-кореспондент Академії гірничих наук України, академік Міжнародної академії безпеки життєдіяльності.

Професор В.Г.Кравець є фундатором наукової школи з формування інженерних властивостей гірських порід динамічними методами. Започаткував науковий напрям з керованої динаміки детонаційних взаємодій. Підготував 6 докторів наук та 16 кандидатів наук, керує підготовкою аспірантів і докторантів.

Автор 250 публікацій, у тому числі 15 монографій і 5 навчальних посібників, має 30 винаходів.

У 1959 р. В.Г.Кравець закінчив Київський політехнічний інститут. У 1964–1989 рр. працював у системі АН УРСР. Кандидатську дисертацію захистив у 1971 р., докторську – в 1985 р. З 1989 року працював у КПІ на посаді професора на кафедрі технології та механізації гірничих робіт. У 1993–2017 рр. – завідувач кафедри геобудівництва і гірничих технологій. У 1995 р. отримав наукове звання професора кафедри.

За плідну наукову і педагогічну діяльність  професору В.Г.Кравцю  у 2007 році присвоєно звання "Заслужений професор НТУУ "КПІ". Має державні нагороди.

Віктор Георгійович бере активну участь у науковому житті університету, факультету і кафедри. Є членом вчених рад університету та Інституту енергозбереження та енергоменеджменту.

Віктор Георгійович – людина високої культури, ерудований вчений, інтелігентний, простий і доступний у спілкуванні, уважно і чуйно ставиться до колег і студентів, вимогливий до себе та інших.

Щиро вітаємо Віктора Георгійовича з ювілеєм! Бажаємо йому міцного здоров'я,  легкої  ходи, світлого розуму на довгі роки. Нехай доля буде прихильною до нього і його оточення, а життя родини тече забезпечено, спокійно, повноцінно і творчо!

Колектив кафедри геобудівництва та гірничих технологій