Голова первинної профспілкової організації студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського: Гаврушкевич Андрій Юрійович
Адреса: 03056, м. Київ, вул. Борщагівська, 144-А
Телефон: (044) 204-83-86, 204-81-49, 204-98-68
Факс: (044) 204-81-68
E-mail: gavrushkevich[at]studprofkom.kpi.ua
Режим роботи: 0900 — 1800; перерва: 1300 — 1400 вихідні: субота, неділя

Первинна профспілкова організація студентів КПІ бере свій початок 30 березня 1903 року. Цього дня розпочало свою діяльність «Общество вспомоществования нуждающимся студентам Киевского политехнического института Императора Александра ІІ». Ця організація власне і є першою профспілковою організацією студентів та співробітників КПІ.

Первинна профспілкова організація студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського може впевнено запропонувати студентові нашого університету свою підтримку та захист. Профкому студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського надані широкі повноваження щодо контролю за додержанням адміністрацією університету умов навчання, проживання та побуту студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського. Первинна профспілкова організація студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського згідно зі Статутом Профспілки працює в університеті за такими головними напрямами: організаційно-масова робота, робота щодо соціального та правового захисту, оздоровлення та відпочинок, житлово-побутова робота, культурно-спортивна робота, комісія громадського контролю та загальні питання.

Свої взаємовідносини з адміністрацією університету профком студентів КПІ будує на принципах соціального партнерства. Щорічно, починаючи з 1993 року, з адміністрацією КПІ укладається колективна угода. Профспілкове бюро кожного факультету також укладає з адміністрацією факультету (інституту)  колективну угоду і звітує про її виконання на конференції трудового колективу. З профспілковим комітетом студентів (профбюро студентів) узгоджуються всі накази про відрахування студентів з причин, не пов’язаних з навчальним процесом, виселення та поселення до гуртожитків, узгоджуються всі накази,  розпорядження, які стосуються умов навчання, проживання та побуту студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Влітку та взимку на оздоровчих базах КПІ «Маяк» на Чорному морі, «Глобус» у Карпатах, «Політехнік» на Київському водосховищі (Київському морі), на базах ВНЗ  наших партнерів «Темеринда» (Азовське море, м. Бердянськ), «Олімп» (Азовське море, с. Юр’ївка), «Дельфін» та «Каравела» (Чорне море, м. Ялта), санаторій «Яремче» (м. Яремча) відпочиває більш ніж 1800 студентів університету. У студентському санаторії-профілакторії щорічно оздоровлюється 3900 студентів.

Первинна профспілкова організація студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського згідно із планом та кошторисом протягом навчального року сприяє проведенню культурно-масових заходів, зокрема таких: День першокурсника, Містер КПІ, Королева КПІ, заходів на факультетах; щорічно організуються виїзні екскурсії, культпоходи до театрів тощо. Щорічно проходить конкурс на кращу кімнату гуртожитку та студмістечка, на кращий гуртожиток студмістечка університету з врученням цінних призів та подарунків. Також організовує та проводить змагання з різних  видів спорту – Міжнародні богатирські ігри, чемпіонати м. Києва та КПІ з пауерліфтінгу, армреслінгу, чемпіонати студмістечка з міні-футболу, волейболу, баскетболу тощо.

Шостий рік поспіль кожен першокурсник отримує «Щоденник студента КПІ», а кожна група – «Щоденник профгрупорга». Кожної осені проходить «Школа профспілкового активу», на якій профспілкові активісти отримують методичні рекомендації щодо діяльності первинних осередків та іншу необхідну інформацію щодо профспілкової діяльності в університеті. На сайті профкому КПІ: оперативно розміщується та щоденно оновлюється вся необхідна інформація щодо навчання, проживання та побуту студентів КПІ.  Це потужний профспілковий ресурс у межах КПІ, м. Києва та всієї України.

Для чого студенту потрібна Профспілка?

Вступаючи до Профспілки працівників освіти і науки України, студент КПІ повинен розуміти, що він добровільно стає членом майже 25 000 студентської організації в КПІ. Наша студентська Профспілка представляє та відстоює твої законні права та інтереси перед адміністрацією факультету (інституту), університету, в органах  державної влади та місцевого самоврядування, а також з іншими об'єднаннями громадян.

Студенту КПІ ім. Ігоря Сікорського, який у процесі навчання оволодіває знаннями, набуває певного життєвого досвіду потрібен захист, оскільки самостійно  відстояти свої права дуже важко.

Саме Профспілка може впевнено запропонувати студентові нашого університету свою підтримку та захист. Для цього у неї є права, досвід і могутня сила солідарності. Саме їй законодавством України надані широкі повноваження, зокрема щодо контролю за додержанням адміністрацією умов навчання, проживання та побуту студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Профспілка -  надійна опора та реальна сила, яка здатна захистити !

Права не отримують – їх виборюють!

Міць твоєї профспілки – у твоїй особистій активності та принциповій позиції!

Членом профспілки може стати будь-який студент, аспірант, докторант університету денної форми навчання.

Кожен член профспілки отримує профспілковий квиток, який засвідчує членство у профспілці і який необхідно мати при собі при будь-якому зверненні до профспілкового комітету.

За матеріалами профкому студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського