Михайло Іванович Коновалов (13.09.1858, с. Будіхіно Ярославської губернії - 25.12.1906, Київ) - відомий хімік, професор Московського сільськогосподарського інституту, з 1 липня 1899 р. - декан хімічного відділення та завідувач кафедри неорганічної хімії КПІ. Член будівельної комісії та член правління інституту. Директор (ректор) КПІ з 1902 по 1904 роки.
Михайло Іванович Коновалов народився в 1858 р в селі Будіхіно (Рибінського повіту) Ярославської губернії в селянській родині. Грамоті навчився у селянина-грамотея разом з іншими селянськими дітьми; потім, служачи в трактирі своїх братів, пройшов Парафіяльнеі і Повітове училище в Рибінську; пробувши потім кілька часу буфетником, поступив в Ярославську гімназію, а після неї закінчив в 1884 році Московський університет по природничому відділенню фізико-математичного факультету. Деякий час виконував там обов'язки лаборанта технічної хімії. У бутність потім позаштатним лаборантом при аналітичному і органічному відділенні хімічної лабораторії і приват-доцентом Московського університету, захистив магістерську дисертацію "Нафтени, гексагідробензоли та їх похідні" (1889) і докторську: "Нітруюча дія азотної кислоти на вуглеводні граничного характеру" (1893). Викладав тоді ж хімію та електротехніку у Військовому училищі, на протязі 10 років читав лекції з хімії неорганічної, органічної та фізичної і вів практичні заняття на жіночих "колективних" уроках в Москві. З 1896 по 1899 роки був професором неорганічної та аналітичної хімії в Московському сільськогосподарському інституті. З 1899 року перебував професором хімії в Київському політехнічному інституті, де перші три роки був також деканом хімічного відділення, беручи участь у влаштуванні Інституту та в організації в ньому занять, а потім, два роки виконував обов'язки директора Інституту; в той же час 3 роки був викладачем і директором Сільськогосподарських курсів у Києві з моменту їх виникнення. Під час перебування в Москві (та Києві) брав участі в організації та читанні публічних лекцій та лекцій для робітників. Крім двох дисертацій, надрукував понад 85 експериментальних робіт в "Журнал Російського фізико-хімічного товариства" (з 1884 р), в "Bericht. D. Deutsch. Chem. Gesellsch." (Берлін), в "Comptes rendus de l'Acad. Des se. De Paris", в "Известия Московського сільськогосподарського Інституту" і в "Известия Київського Політехнічного Інституту" з наступних питань:
1) склад нафти;
2) нітрація в різних умовах різних класів органічних сполук;
3) дослідження правильності нітрування;
4) нитросполуки, ізонітроссполуки та їх похідні;
5) методи отримання альдегідів і кетонів;
6) перехід від нітросполук до індигової групи;
7) синтези з галоїдними солями алюмінію і ізомеризація при них;
8) застосування дії азотної кислоти для дослідження вуглеводневих сумішей;
9) нові комплексні сполуки бромистого алюмінію з сірковуглецем і різними органічними сполуками і синтез сірчистих сполук;
10) синтези спиртів за допомогою магнійорганічних сполук;
11) світлопереломлююча здатність азотистих органічних сполук;
12) азотисті сполуки групи терпенів і ряду метану;
13) перетворення спиртів в вуглеводні;
14) гидрогенізация;
15) мимовільне перетворення оксимів;
16) поліметіленіміни;
17) гідроліз солей азотної кислоти (при нітруванні);
18) подібність залізних солей органічних. кислот і нітросполук та ін.
Крім того, надрукував: у збірнику "На допомогу самоосвіті" і в "Щорічнику з фізики, хімії та ін." три популярні статті з хімічних питань, а також - окремою книжкою - "Практичні вправи з загальної хімії" (1905).