23 листопада відсвяткував свій ювілей Олександр Володимирович Іванов – доктор фізико-математичних наук, професор кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей ФМФ,  відмінник освіти України.

Після закінчення в 1971 р. механіко-математичного факультету Київського державного університету ім. Т.Шевченка (нині – КНУ імені Тараса Шевченка) О.В.Іванов працював в Інституті кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України, де пройшов шлях від інженера до провідного наукового співробітника. Кандидатську дисертацію захистив у 1974 р. в КДУ ім. Т.Шевченка, докторську – в 1991 р. в Інституті математики НАН України. Вільно володіючи англійською мовою, у 90-х роках провадив наукову та викладацьку роботу в університетах Аргентини, Німеччини, Великої Британії, ПАР та Швеції.

З 1992 р. О.В.Іванов працює в Київському політехнічному інституті на посадах доцента, потім, після одержання в 2003 р. вченого звання професора, на посаді професора кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей. Він майстерно читає лекції з різноманітних дисциплін на різних факультетах КПІ ім. Ігоря Сікорського, а саме: дискретну математику, теорію ймовірностей та математичну статистику, функціональний аналіз, теорію міри та інтеграл Лебега, теорію операторів та ін. Крім того, він є розробником програм нових спецкурсів для відкритої в 2016 р. спеціалізації "Страхова та фінансова математика": аналіз часових рядів, метод Монте-Карло, лінійний регресійний аналіз. Разом із завідувачем кафедри доктором фізико-математичних наук, професором О.І.Клесовим керує всеукраїнським науковим семінаром кафедри "Статистичні проблеми для випадкових процесів і полів".

Наукові дослідження О.В.Іванова присвячені розвитку нелінійного регресійного аналізу – важливого розділу сучасної асимптотичної теорії статистичного оцінювання та статистики випадкових процесів і полів. Він автор близько 200 наукових та навчально-методичних праць і трьох монографій, учасник численних наукових конференцій та семінарів. Значну кількість його статей надруковано в провідних наукових журналах світу; дві монографії видано в Нідерландах. Основні праці:  "Статистичний аналіз випадкових полів" (у співавторстві з М.М.Леоненком, 1986), "Statistical analysis of random fields" (у співавторстві з М.М. Леоненком, 1989), "Asymptotic theory of nonlinear regression" (1997). Крім того, він входить до першої 30-ки за цитованістю наукових робіт учених в Google Scholar серед науково-педагогічних працівників КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Під його керівництвом захищено близько 20 магістерських та три кандидатські дисертації. Доцент кафедри І.В.Орловський – випускник першого випуску фізико-математичного факультету – учень ювіляра.

О.В.Іванов – член спеціалізованої вченої ради із захисту дисертацій в Інституті математики НАН України, постійно виступає опонентом на захистах кандидатських і докторських дисертацій. Його науково-педагогічна діяльність суттєво сприяє розвитку математичної статистики та статистики випадкових процесів і полів в Україні. Він є академіком Міжнародної педагогічної академії країн СНД, членом вченої ради ФМФ, членом редколегії журналів Probability theory and mathematical statistic, "Теорія ймовірностей та математична статистика" та "Наукові вісті НТУУ "КПІ".

Олександр Володимирович – інтелігентна, доброзичлива людина. Захоплюється класичною музикою й кінематографом, має нагороду як експерт Київського міжнародного фестивалю документальних фільмів "Кінолітопис". Турботливий чоловік, батько й дідусь, він веде активний спосіб життя: займається плаванням, скандинавською ходьбою.

Колектив кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей щиро вітає Олександра Володимировича з ювілеєм і бажає йому здоров'я, творчої наснаги і всіляких гараздів!