Київські політехніки прогнозуватимуть сейсмоактивність

Створення моделі гравітаційного поля Землі за даними, отримуваними в режимі реального часу від групи обладнаних надчутливими гравіметрами супутників, – відтепер не фантастика. В усякому разі, сьогодні вже зрозуміло, як це можна зробити.

Навчатися, подорожувати й доносити інформацію про Україну

"Академічна мобільність є одним із пріоритетних напрямів діяльності університету з метою поглиблення інтернаціоналізації та інтеграції університету в український та міжнародний освітньо-науковий простір, підвищення якості освіти та ефективності наукових досліджень, а також забезпечення ко

Скульптура «Вируюча модель творчої ДНК»

ДНК творчості на площі знань. На площі Знань КПІ ім. Ігоря Сікорського постав новий артоб'єкт. Це подарунок університетові від Посольства Італійської Республіки в Україні.

Меморіальна дошка Георгію Де-Метцу

До КПІ завітав Мауріціо Аскеро, fashion-менеджер та співвласник компанії Maas Markets Ltd, щоб обговорити можливості встановлення меморіальної дошки видатному фізикові Георгію Де-Метцу. Вчений з перших днів заснування КПІ працював на кафедрі фізики й був ректором у 1919–1920 роках.

Лекції Габріели Болзон

З 20 по 24 квітня 2017 р. в рамках програми міжнародної академічної мобільності "Erasmus+" на кафедрі ПСНК ПБФ КПІ ім. Ігоря Сікорського читала лекції для студентів, магістрантів та аспірантів кафедри професор Габріела Болзон з Міланської політехніки.

Життя та відкриття Джероламо Кардано, або Секрети однієї формули

Карданний вал, карданні зчеплення, карданний підвіс – ці речі сьогодні добре відомі, особливо автомеханікам і фахівцям з інерційної навігації. Математики ще знають формулу Кардано, спеціалісти шифрувальної справи – "решітки Кардано".

Фонтане Нікколо

Нікколо Фонтане, відомий в історії науки під прізвиськом Тарталья (1499—13.12.1557) - італійський математик, інженер фортифікаційних споруд, геодезист.

Літописець епохи Відродження Джорджо Вазарі

Рівно 500 років тому в невеличкому тосканському місті Ареццо народився Джорджо Вазарі – автор славнозвісних "Життєписів  найславетніших живописців, скульпторів та архітекторів". Цій книзі судилося довге, а можливо й вічне, життя, бо допоки житиме людство, вона залишиться одним з головних джерел інформації про видатних діячів епохи Відродження. Зауважимо принагідно, що саме Вазарі й запровадив термін "Відродження" ("Rinascita").

Підписано договір про партнерство [з Політехнічним університетом м.Турин]

13 лютого в нашому університеті перебував з візитом проректор з міжнародних зв’язків Політехнічного університету м.Турин (Італійська Республіка) Карло Нелді. Він і ректор нашого університету М.З.Згуровський підписали договір про партнерство, співробітництво та науковий обмін (на фото).

Підписка на Італія